Tajski Departament Zdrowia Publicznego i policja ostrzegają użytkowników marihuany przed używaniem rekreacyjnym w dniu 4/20

Tajlandia -

Tajlandzki departament zdrowia publicznego oraz organy ścigania ostrzegły użytkowników konopi przed używaniem ich w celach rekreacyjnych w „Światowym Dniu Weed” 20 kwietniath.

Doktor Attaphon Kaewsamrit, zastępca dyrektora generalnego Departamentu Zdrowia, powiedział mediom TPN, że dziś (20 kwietniath) to Światowy Dzień Weed, znany jako 4/20, często intensywnie obchodzony w stanach amerykańskich i niektórych innych krajach, w których marihuana jest legalna do użytku rekreacyjnego.

Jednak tajski Departament Zdrowia ostrzega ludzi i operatorów, aby zachowali ostrożność podczas dołączania lub organizowania działań związanych z obchodami tego dnia, ponieważ są one sprzeczne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi konopi indyjskich w Tajlandii.

Konopie indyjskie powinny być używane wyłącznie do celów medycznych i powinny znajdować się pod ścisłą kontrolą lekarza lub pracownika służby zdrowia, powiedział Attaphon. Dodał, że rekreacyjne używanie marihuany jest zabronione.

Palenie trawki powoduje również charakterystyczny zapach i dym, który może przeszkadzać społeczeństwu zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia Publicznego.

Grzywna za zakłócanie porządku publicznego wynosi do 25,000 3 bahtów, kara pozbawienia wolności do XNUMX miesięcy lub jedno i drugie. Dym jest również niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ małe cząsteczki mogą powodować problemy w płucach podczas wdychania. Może to prowadzić do chorób płuc, astmy i zapalenia oskrzeli, powiedział Attaphon.

Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w zeszłym roku, zauważa TPN media, ale ostateczne przepisy mające na celu uregulowanie tego zioła zostały wstrzymane przez miesiące sporów wewnętrznych w tajskim parlamencie o legalizację rośliny, a zwolennicy i przeciwnicy mają polaryzujące poglądy i opinie na temat tego, jakie przepisy Powinien być.

W rezultacie przepisy regulujące korzystanie z zakładu są nie została jeszcze sfinalizowana i prawdopodobnie nie będzie, dopóki Tajlandia nie wybierze nowego rządu 14 maja. W międzyczasie Departament Zdrowia Publicznego uchwalił przepisy i zasady, aby spróbować wypełnić tę lukę.

Media TPN przeprowadziły niedawno wizytę edukacyjną u renomowanego dostawcy medycznej marihuany FRESH MEDIQ w Pattaya, którego można znaleźć tutaj i który jest licencjonowanym, legalnym dostawcą marihuany pod opieką lekarską, spełniającym wymagania Departamentu Zdrowia Publicznego. Pomogli również wyjaśnić znaczną ilość dezinformacji na temat konopi indyjskich, a więcej informacji można znaleźć, klikając powyższy link.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.