Upalne upały i rosnące rachunki za prąd w Tajlandii prowadzą do publicznego oburzenia

FOTO: Bangkok Post/Apichart Jinakul

Krajowy —

Restauracje i lokale rozrywkowe w Tajlandii borykają się z rosnącymi rachunkami za prąd i nieobecnością klientów na świeżym powietrzu z powodu obecnej upalnej pogody. Według Thanakorna Kuptachita, doradcy Thai Alcohol Business Association, super centra handlowe zyskują jednak więcej klientów od osób szukających cienia i chłodnego powietrza.

Thanakorn ujawnił tajlandzkim mediom 22 kwietnia, że ​​upalna pogoda w całej Tajlandii negatywnie wpływa na miejsca rozrywki, hotele i restauracje.

Obiekty muszą również ponosić ciężar rosnących rachunków za energię elektryczną ze względu na ich urządzenia, takie jak lodówki i klimatyzatory, które muszą pracować ciężej i nieprzerwanie pracować.

Nieobecność klientów zewnętrznych z powodu upałów również zwiększa obciążenie przedsiębiorstw.

„Chociaż firmy działają normalnie, mają na nie wpływ niesprzyjająca pogoda. Jednak nadal istnieje wsparcie ze strony nocnych turystów, chociaż prawny czas zamknięcia nadal nie został przedłużony, jak wcześniej proponowano” – stwierdził Thanakorn.

Tymczasem pani Thaniwan Kulmongkol, prezes Thai Restaurant Association, powiedziała tajskim mediom, że obecne ceny energii elektrycznej znacznie rosną, zwłaszcza w sektorze restauracyjnym.

Z jej ankiety wynika, że ​​ostatni całkowity rachunek za energię elektryczną jednej z nienazwanych dużych sieci restauracji wzrósł do 1.7-1.8 miliona bahtów, w porównaniu z poprzednim rachunkiem wynoszącym 1.1-1.2 miliona bahtów, co stanowi wzrost o ponad 70%. Jednak operatorzy restauracji nie są w stanie natychmiast dostosować swoich cen sprzedaży, więc koszty energii elektrycznej są uwzględniane w ich wydatkach na zarządzanie.

W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej biznesów, hipermarkety zyskują na wzroście klientów ze strony osób szukających chłodnego schronienia przed palącym słońcem, które nie mają lub nie chcą mieć klimatyzacji w domu.

Pan Nattakit Tangpoonsinthana, wiceprezes działu marketingu Centralnego Domu Towarowego, stwierdził, że z powodu upałów nastąpił wzrost liczby klientów.

Central World odnotował około 10-15% wzrost liczby wizyt klientów w porównaniu z normalnymi dniami, z ponad 200,000 XNUMX osób dziennie, w tym zarówno Tajlandczyków, jak i turystów międzynarodowych, podczas niedawnego festiwalu Songkran.

Powiedział, że goście z Tajlandii i zagranicy wybierają sklepy detaliczne w centrach handlowych i domach towarowych, szczególnie w weekendy. Nastąpił znaczny wzrost liczby odwiedzin klientów rozpoczynających się około godziny 11:00 w porównaniu z poprzednim schematem odwiedzin między 11:30 a 12:30. Klienci spędzają również więcej czasu w sklepach, sklepach i centrach handlowych, a średni czas wizyty wynosi 3-4 godziny, stwierdził Nattakit.

W odpowiedzi na publiczne oburzenie w związku z rosnącymi rachunkami za energię, tymczasowy premier Prayut Chan-o-cha ujawnił, że poczeka na specjalne spotkanie z Komisją Regulacji Energetyki, zanim zatwierdzi 7-satangową obniżkę taryfy za energię elektryczną dla Okres od maja do sierpnia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.