Dwie osoby uratowane po wywróceniu się łodzi rybackiej w Phang Nga

Phangnga –

Dwóch rybaków zostało uratowanych po wywróceniu się łodzi w Phang Nga.

Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii w Phang Nga została powiadomiona o incydencie w miniony weekend, w którym lokalna łódź rybacka wywróciła się około 26 kilometrów od plaży Bang Kwan w Khok Kloi, dystrykt Takua Thung.

Zostali później powiadomieni z innej łodzi rybackiej, że uratowali dwóch członków załogi łodzi z wywróconej łodzi typu longtail na miejscu.

Obaj byli bezpieczni i zabrani z powrotem na pobliski ląd, chociaż ich nazwiska nie zostały podane tajskim mediom.

To dobra wiadomość, jak np niedawno tajlandzki rybak tragicznie stracił życie po wielkiej burzy na Koh Samui, o której tutaj pisaliśmy.

Jako część tego samego systemu burzowego, kolejnych czterech rybaków niestety straciło życie w Nakhon Si Thammarat, o czym pisaliśmy tutaj.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.