Wybitna tajska grupa medyczna chce, aby opinia publiczna „głosowała” na zwolenników legalnej marihuany w nadchodzących wyborach

Krajowy —

Grupa 45 pracowników medycznych, naukowców i obywateli złożyła petycję przeciwko polityce legalnej marihuany wspieranej przez Tajską Partię Bhumjai.

Grupa wzywa tajlandzkich wyborców, aby nie wybierali Bhumjai Thai w nadchodzących wyborach, aby chronić tajlandzką młodzież przed tym, co nazywają szkodliwymi skutkami liberalnej polityki dotyczącej konopi indyjskich, powołując się na to, że roślina jest obecnie szeroko stosowana do celów rekreacyjnych w porównaniu z pierwotnym zamierzonym celem medycznym tylko do użytku.

Składający petycję obwiniają za ten trend tymczasowego ministra zdrowia publicznego, Anutina Charnvirakula, za odklasyfikowanie marihuany jako narkotyku 8 lutego 2022 r., rzekomo powodując „uzależnienie” wielu osób od tej rośliny.

Ponadto decyzja o odtajnieniu marihuany jako środka odurzającego bez czekania na okres 120 dni, zgodnie z postanowieniami Rady ds. postrzegane jako naruszenie międzynarodowych konwencji narkotykowych, według grupy.

Grupa ostrzegła, że ​​może to spowodować zawieszenie Tajlandii w imporcie morfiny.

Składający petycję stwierdzili również, że wymówka Anutina dotycząca zmiany przepisów dotyczących konopi indyjskich w celu wsparcia gospodarki kraju jest bezsensowna, ponieważ stymulowanie gospodarki jest obowiązkiem Ministerstwa Przemysłu lub Ministerstwa Handlu, a nie Ministerstwa Zdrowia.

Anutin nie odpowiedział na ten ruch od czasu prasy.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.