Urzędnicy Phuket potwierdzają BEZ ostrzeżenia przed tsunami po dźwięku ostrzegawczym z wież

Phuket -

Urzędnicy Phuket potwierdzili, że NIE ma ostrzeżenia przed tsunami po tym, jak dźwięk ostrzegawczy dobiegł z wież ostrzegawczych przed tsunami w Kamala i Cherng Talay w tym samym czasie, co trzęsienie ziemi na wyspie Sumatra w Indonezji.

Dyrektor Południowo-Zachodniego Biura Meteorologicznego, pan Weera Samalee, powiedział Phuket Express w czwartek (27 kwietnia). „Ludzie mogą być zaniepokojeni dźwiękiem ostrzegawczym, ponieważ w tym samym czasie na Sumatrze odnotowano trzęsienie ziemi o sile 4.8 w skali Richtera. Jednak NIE ma ostrzeżenia przed tsunami przed trzęsieniem ziemi”.

Szef ds. zapobiegania katastrofom w Phuket i ich łagodzenia (DDPM), pan Udomphon Kan, powiedział Phuket Express. „Dźwięki ostrzegające przed tsunami dobiegły z wież ostrzegawczych przed tsunami w Kamali i Cherng Talay o godzinie 3:43”.

„Jednak nie ma ŻADNYCH ostrzeżeń przed bojami tsunami ani przed trzęsieniami ziemi, które mogą powodować tsunami. Ostrzeżenie dźwiękowe pochodzi z okolicy. Technicy sprawdzają te wieże ostrzegawcze, aby znaleźć przyczynę dźwięku” – dodał Udomphon.

Dźwięk podobno zaalarmował wielu mieszkańców i mieszkańców, budząc niektórych ze snu dziś rano.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.