Na festiwalach i wydarzeniach w maju 2023 roku jest wiele atrakcji

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Program obejmuje słynny festiwal rakiet na północnym wschodzie, ekstrawaganckie pokazy światła i dźwięku „Vijitr” w całym kraju, regaty Samui, triathlony Phang-nga i Ratchaburi, festiwale muzyczne i wiele innych.

Miesiąc maj oferuje ekscytującą gamę festiwali i wydarzeń w Tajlandii, w tym lokalne uroczystości kulturalne, ekstrawaganckie pokazy światło i dźwięk we wszystkich pięciu regionach w całym kraju, festiwale muzyczne, pokaz sztuki ulicznej, walki o mistrzostwo świata Muay Thai, triathlony i regaty żeglarskie.

Festiwal Rakiet Bun Bung Fai 2023
To także czas na ekscytujący i pełen akcji coroczny festiwal rakiet Bun Bung Fai, który odbywa się w różnych północno-wschodnich prowincjach, z których największe i najsłynniejsze znajdują się w Yasothon i Kalasin. Zwykle odbywające się w połowie miesiąca tuż przed sadzeniem roślin, aby prosić bogów o obfite deszcze i dobre plony, to słynne wydarzenie polega na wystrzeleniu wysoko w niebo domowej roboty rakiet zawierających od 1 do 120 kg prochu strzelniczego. zapierający dech w piersiach i bardzo hałaśliwy spektakl, którego nie można przegapić.

Oto różne lokalizacje, w których można przeżyć festiwal rakiet:

Festiwal Rakiet Yasothon Bun Bang Fai
17-21 maja 2023, Phaya Thaen Park, Mueang District, Yasothon

Oprócz faktycznego wystrzelenia rakiet, można się cieszyć uroczystościami i zajęciami. Obejmuje to kolorowe procesje rakiet z pływaków i tańce ludowe, ceremonie przyznawania zasług, konkurs dopingowania drużyny rakietowej, pokaz światła i dźwięku oraz konkurs parady Bung Fai.

Si Sa Ket Bun Bung Fai i Festiwal Jedwabiu
27-28 maja 2023 r., dzielnica Bueng Bun, Si Sa Ket

Festiwal Kalasin Bun Bung Fai Phrae Wa
27-28 maja 2023 r., Ban Phon, dystrykt Kham Muang, Kalasin

Festiwal Kalasin Bun Bung Fai Talai Lan
20-21 maja 2023 r., w gminie Kutwa, dystrykt Kuchinarai, Kalasin

Tradycja etnicznego ludu Phu Thai Kutwa, obchody w Kalasin wyróżniają się, ponieważ wiele rakiet jest wystrzeliwanych jako część ogromnych konstrukcji przypominających koło zamachowe o średnicy do sześciu metrów. W tym roku, oprócz wystrzelenia 50 rakiet „Bung Fai Talai Saen” (120 kg) i dwóch rakiet „Bang Fai Tai Lan” (1,200 kg), inne uroczystości obejmują kolorowe korowody rakiet z platformami i tańce ludowe, zasługi- ceremonia robienia i zajęcia prezentujące tradycje etnicznego ludu Phu Thai Kutwa.

Festiwal Khon Kaen Bun Bung Fai
27-28 maja 2023 r., dystrykt Kranuan, Khon Kaen

Festiwal Roi Et Bun Bung Fai
27 maja – 4 czerwca 2023 r., Dystrykt Suwannaphum, Roi Et

Ekstrawagancja oświetlenia „Vijitr”.
Tajlandzki Urząd ds. Turystyki (TAT) zaplanował organizację ekstrawaganckich imprez „Vijitr” ze światłem i dźwiękiem w pięciu regionach Tajlandii – w regionie centralnym, północno-wschodnim, północnym, południowym i wschodnim.

Region centralny: [email chroniony]
29 kwietnia - 7 maja w ICONSIAM, Central Postal Office znanym również jako Grand Postal Building i Wachirabenchathat Park (Rot Fai Park) w Bangkoku

Ten wspaniały pokaz światła i dźwięku odzwierciedla lokalne wierzenia na temat światła księżyca i kąpieli w jego świetle dla pozytywnej energii i dobrobytu. Spektakl obejmuje multimedialną atrakcję wodną, ​​oświetlenie, mapping projekcji i elementy instalacji oświetleniowej 3D, a także różne inne działania.

Region północno-wschodni: [email chroniony] Fanom
27 maja-4 czerwca nad brzegiem Mekongu w Nakhon Phanom

W barwnej atmosferze nad słynną rzeką Mekong impreza obejmuje pokaz światła i dźwięku z mapowaniem i oświetleniem, a także wiele innych zabawnych zajęć.

Południowy region: [email chroniony] Si Thammarat
20-28 maja 2023 r. w różnych punktach orientacyjnych w Nakhon Si Thammarat

To ekscytujące wydarzenie ze światłem i dźwiękiem obejmuje mapowanie 3D, oświetlenie, instalację świetlną, zwiedzanie miasta i techniki opowiadania historii oraz różne inne działania w różnych punktach orientacyjnych.

Północny region: [email chroniony] Rai
20-28 maja 2023 r. w różnych punktach orientacyjnych w Chiang Rai

To wielkie wydarzenie, przepełnione urokiem cywilizacji Lanna, obejmuje występy świetlne i dźwiękowe z mapowaniem 3D, oświetleniem, instalacją świetlną i technikami projekcji 3D.

Region Wschodni: [email chroniony]
27 maja – 4 czerwca 2023 r. w Mangrove Forest Learning Center, Phra Chedi Klang Nam, Rayong

Ta ekscytująca ekstrawagancja świetlno-dźwiękowa obejmuje projekcję mappingu na wyspie na wodzie, kolorowy podwodny świat meduz, pokaz świateł na moście Fine Way, pokaz sztucznych ogni i występy muzyczne czołowych artystów na powierzchni ponad 2 mXNUMX km i zaprojektowany jako „kraina poza wyobraźnią”.

Inne wydarzenia i festiwale
Oprócz corocznego festiwalu rakiet, maj obfituje w szereg innych imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w całym kraju. Oto ich lista, posortowana według daty wydarzenia.

Festiwal Sztuki Mango 2023
2-7 maja 2023 w River City Bangkok

Mango Art Festival to pierwszy i jedyny festiwal sztuki w Azji, który łączy sztukę, projektowanie i performance. Od 2022 do 2025 roku Mango Art Festival odbędzie się w River City Bangkok.

Samui Letni Festiwal Jazzowy
2-7 maja 2023 r., Ko Samui, Surat Thani

Sześć rewelacyjnych nocy z udziałem najlepszych międzynarodowych artystów jazzowych na koncercie w 5-gwiazdkowych kurortach i klubach plażowych na wyspie.

Wai Kru Nora Wat Tha Khae
3-6 maja 2023 r. w Wat Tha Khae, dystrykt Mueang Phatthalung, Phatthalung

Mistrzostwa Świata IFMA 2023
4-13 maja 2023 w centralworld w Bangkoku

Ponad 100 krajów potwierdziło już swój udział w tej 10-dniowej imprezie, która odbędzie się w związku z obchodami 30-lecia Międzynarodowej Federacji Związków Muaythai (IFMA). Wydarzenie obejmie 3 ringi i ponad 100 walk dziennie transmitowanych w telewizji na całym świecie. Miejsce na zewnątrz zostanie przekształcone w ogromny teren festiwalowy z ponad 100 stoiskami i główną sceną z codziennymi atrakcjami.

MAY JAM FESTIVAL W BANGKOKU 2023
6 maja 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bangkoku (BITEC)

Coroczny festiwal muzyczny, którego celem jest wniesienie kolorów i radości do lata w Tajlandii z gwiazdorskim składem koreańskich artystów.

Regaty Samui 2023
20-27 maja 2023 na plaży Chaweng, Ko Samui, Surat Thani

Jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez regatowych w Azji – Regaty Samui spodziewają się gościć na Ko Samui zarówno znane jachty, jak i doświadczonych żeglarzy z całego świata, aby wspólnie żeglować, bawić się i doświadczyć wszystkiego, co wyspa ma do zaoferowania.

Supersports Bieg na 10 mil 2023 Tajlandia
21 maja 2023 r. w centralworld w Bangkoku

Tegoroczna impreza oferuje dwa ekscytujące dystanse, bieg na 10 mil i bieg na 5 mil, oba zaprojektowane tak, aby rzucić wyzwanie i zainspirować biegaczy na wszystkich poziomach.

Tydzień rowerowy w Ao Nang 2023
26-27 maja 2023 w Ao Nang Landmark, Mueang District, Krabi

II KORAT Street Art
26-28 maja 2023 w Activity Grounds, Polsaen Road (obok Wat Phayap), Mueang District, Nakhon Ratchasima

Muang Thai Triathlon @Huay Mai Teng Ratchaburi 2023
27-28 maja 2023 w Huay Mai Teng Ratchaburi 2023

ŹRÓDŁO: TAT

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.