AKTUALIZACJA: Syreny ostrzegawcze przed tsunami w Phuket nie działały nieprawidłowo, mówią urzędnicy

Phuket -

Właściwi urzędnicy potwierdzili, że syreny po tsunami nie przestały działać dźwięk ostrzegawczy dobiegł z wież ostrzegawczych przed tsunami w Kamala, Karon i Cherng Talay w środku nocy wczoraj, 27 kwietnia 2023 r.

Nasza poprzednia historia:

Dźwięki ostrzegawcze były w tym samym czasie, gdy na Sumatrze odnotowano trzęsienie ziemi o sile 4.8 w skali Richtera. Jednak NIE ma ostrzeżenia przed tsunami przed trzęsieniem ziemi.

Teraz aktualizacja:

Szef Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof w Phuket (DDPM), pan Udomphon Kan, powiedział Phuket Express, że w czwartek wieczorem (27 kwietniath) technicy sprawdzili urządzenia na wieży tsunami w Kamala, Cherng Talay i Karon.

Nie znaleźli niczego, co by działało nieprawidłowo. Nie było ŻADNYCH ostrzeżeń z boi tsunami ani ostrzeżeń przed trzęsieniami ziemi, które mogą powodować tsunami. Jednak DDPM sprawdza, aby znaleźć inne możliwe przyczyny, które spowodowały włączenie się syren.

Lokalni mieszkańcy i turyści zostali poinformowani o incydencie, aby upewnić się, że bez obaw zrozumieją, co się stało.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.