Lotniska w Tajlandii planują przejście na energię słoneczną

Krajowy —

Airports of Thailand (AoT) planuje przejście na 100% wykorzystanie paneli słonecznych na wszystkich lotniskach w ciągu najbliższych czterech lat, aby zaradzić rosnącym kosztom energii elektrycznej, powiedział prezes AoT, Kirati Kitmanawat.

Powiedział, że instalacja paneli słonecznych już się rozpoczęła po bokach pasa startowego i obszarów magazynowania wody wokół lotniska Suvarnabhumi, ale jeszcze nie działają.

Suvarnabhumi ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować panele słoneczne w celu wytwarzania energii elektrycznej dla wszystkich budynków pasażerskich. Powiedział, że pozostałe pięć lotnisk AoT również przejdzie na 100% wykorzystanie paneli słonecznych w ciągu najbliższych 4 lat.

„5-megawatowe panele słoneczne zostały już zainstalowane na dachu lotniska Suvarnabhumi. Instalacja paneli słonecznych jest dobrą rzeczą, ponieważ pomaga oszczędzać klimatyzację. Wiele zagranicznych portów lotniczych również zaczęło to robić, ponieważ jest to światowy trend. W przeszłości płaciliśmy 100 milionów bahtów za energię elektryczną, ale teraz spodziewamy się, że dzięki panelom słonecznym zapłacimy tylko 70-80% tej kwoty” – powiedział Kriti.

Oprócz tego AoT wymieni wszystkie pojazdy na lotniskach na pojazdy elektryczne, ponieważ według prezesa AoT ponad 80% pasażerów korzystających z lotniskowych autobusów skarżyło się na jego spaliny.

The Pattaya News zauważa, że ​​AOT zarządza i obsługuje międzynarodowe usługi lotniskowe w Tajlandii i odpowiada za sześć międzynarodowych portów lotniczych, a mianowicie Suvarnabhumi Airport, Don Mueang International Airport, Chiang Mai International Airport, Hat Yai International Airport, Phuket International Airport i Mae Fah Luang Chiang Międzynarodowy port lotniczy Rai.

Zaledwie wczoraj czytelnik TPN zapytał o energię słoneczną w Tajlandii w naszej serii opinii czytelników tutaj.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/