Rosyjscy turyści nadal najpopularniejsze odwiedzający Phuket w kwietniu, a następnie Chińczycy

Phuket -

Rosyjscy turyści nadal byli na szczycie listy odwiedzających Phuket w kwietniu, a następnie Chińczycy.

Phuket Immigration at Phuket International Airport podał aktualne statystyki przylotów od 1 kwietniast do 30 kwietnia 2023 r.

Całkowita liczba międzynarodowych turystów wyniosła 304,485 63,476. Spośród nich Rosjanie prowadzili z XNUMX XNUMX gośćmi, ale była to liczba niższa niż w zeszłym miesiącu.

W kolejności pozostałe kraje, z których najchętniej przybywają:

Chiński – 46,697 XNUMX (więcej niż w zeszłym miesiącu)

Indianie – 24,897 XNUMX

Australijczyk – 23,307 XNUMX

Brytyjczycy – 17,552

Sześć statków wycieczkowych odwiedziło Phuket. Singapurczycy są głównymi gośćmi przybywającymi drogą morską, w sumie 5,905 osób.

W podobnych ostatnich wiadomościach:

Oczekuje się, że więcej chińskich grup wycieczkowych odwiedzi Tajlandię na nadchodzące długie wakacje w weekend związany ze Świętem Pracy, który przypada w nadchodzący weekend z faktycznym świętem pracy XNUMX maja.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.