Podejrzany aresztowany w Phuket po sześciu latach za rzekome zadźganie innej osoby podczas Songkran 2017

Phuket -

Podejrzany został aresztowany w Phuket po tym, jak rzekomo dźgnął i poważnie zranił innego mężczyznę sześć lat temu podczas Songkran 2017 w Prachin Buri.

Policja z Centralnego Biura Śledczego (CIB) poinformowała Phuket Express, że aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jako 33-letni Jirapong, przed hotelem w Sakoo w Thalang. Jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

Do aresztowania doszło sześć lat temu, podczas festiwalu Songkran, kiedy świętował i pił alkohol z przyjaciółmi, wdał się w bójkę z nastolatkiem w Prachin Buri w środkowej Tajlandii.

Dziesięciu przyjaciół drugiej strony przybyło, by zaatakować Jiraponga podczas kłótni. Użyli szklanki, aby uderzyć Jiraponga w twarz, który następnie dwukrotnie dźgnął ofiarę, po czym przyspieszył.

Nie było jasne, dlaczego wytropienie i aresztowanie Jiraponga zajęło sześć lat, a CIB nie wyjaśniło tego faktu od razu.

****************************

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.