AKTUALIZACJA: Projekt sterylizacji dzikich małp w Phuket jest już w toku

Phuket -

Phuket zamierza wysterylizować 500 dzikich małp ze słynnych atrakcji turystycznych, aby pomóc kontrolować rosnącą populację.

Nasza poprzednia historia:

Zespół kontrolujący małpy z Samut Sakhon rozpoczął sterylizację małp w Phuket, którego populacja wynosi ponad 2,000.

Teraz aktualizacja:

Pan Pongchart Chueahom, szef Khao Phra Taeo Natural and Wildlife Center w Thalang, powiedział Phuket Express, że projekt realizowany od 21 kwietniast na maj 16th, 2023 ma na celu wysterylizowanie około 500 małp ze słynnych atrakcji turystycznych, takich jak Rang Hill w Phuket Town, Toh Sae Hill w Rassada i Monkey Viewpoint na Koh Sirey.

Wysterylizowane małpy po operacji są wypuszczane z powrotem do miejsca zamieszkania.

Jest to odpowiedź na obawy władz dotyczące szybko rosnącej populacji i skargi turystów na agresywne małpy powodujące problemy dla odwiedzających.

Gdyby populacja pozostała bez kontroli, wzrosłaby do tempa, w którym przenosiłaby się na inne obszary w poszukiwaniu pożywienia w pobliżu atrakcji turystycznych, przeszkadzając lokalnym mieszkańcom i powodując szkody materialne.

*******************************

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.