Jaja żółwia morskiego znalezione na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Jaja żółwia morskiego znaleziono na plaży w dzielnicy Khura Buri.

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) w Phang Nga poinformowało Phuket Express, że w czwartek (4 maja) zostało powiadomione przez naczelnika wioski, że na plaży w Koh Phra znaleziono ślady matki żółwia morskiego. - Podokręg Thong.

Urzędnicy udali się na plażę, gdzie znaleźli gniazdo z zakopanymi w nim jajami żółwia morskiego. Na obszar ten nie miała wpływu woda morska ani zła pogoda. Gniazdo będzie monitorowane do czasu wyklucia się jaj przez odpowiednie służby.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.