Tajski demaskator zajmujący się zwalczaniem konopi indyjskich zakłada w Bangkoku centrum zwalczania konopi indyjskich

Krajowy —

Słynny demaskator, który stał się działaczem przeciwko marihuanie, Chuwit Kamolvisit, założył coś, co nazywa Center of Anti-Cannabis (CAC) w proteście przeciwko polityce legalizacji marihuany Bhumjai Thai Party.

Według Chuwit, Center of Anti-Cannabis (CAC) zostało utworzone w celu podniesienia świadomości społecznej na temat konopi indyjskich w Tajlandii.

Powiedział, że Anutin Charnvirakul, przywódca tajskiej partii Bhumjai, zmienił swoje stanowisko w sprawie marihuany z przeszłości, ponieważ kiedyś obiecał liberalną politykę dotyczącą marihuany, ale teraz powiedział tylko, że roślina jest przeznaczona wyłącznie do celów medycznych. Jednak zdaniem Chuwita, używanie marihuany w celach rekreacyjnych jest szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza na obszarach turystycznych, co nie było intencją dekryminalizacji marihuany.

Chuwit twierdził również, że ponad 80% marihuany w Tajlandii jest przemycane z Ameryki i ma wysoką zawartość THC, co czyni ją bardziej odpowiednią do użytku rekreacyjnego niż marihuana o niskiej zawartości THC, która jest uprawiana w Tajlandii do celów medycznych. To również boli tajlandzkich rolników, dodał Chuwit.

Według niego marihuana powoduje więcej szkody niż pożytku dla społeczeństwa, a Chuwit będzie kontynuował kampanię przeciwko niej nawet po wyborach 14 maja.

Chuwit naciska na to, aby roślina ponownie znalazła się na liście narkotyków, co zasadniczo zamknęłoby tysiące sklepów z marihuaną w całej Tajlandii i przywróciło roślinie pozwolenie na używanie tylko pod najściślejszym pozwoleniem z powodów medycznych.

Uczyć się więcej o medycznej stronie konopi indyjskich w Tajlandii z licencjonowanej, prowadzonej przez lekarzy, wyłącznie medycznej kliniki konopnej, sprawdź naszych przyjaciół z FRESH MEDIQ tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.