Światowa Organizacja Zdrowia kończy globalny stan zagrożenia Covid-19

Wiadomości ze świata-

Rozprzestrzenianie się COVID-19 nie jest już ogólnoświatowym zagrożeniem dla zdrowia publicznego, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia w piątek, 5 maja 2023 r. w nocy w Bangkoku w Tajlandii.

„Od ponad roku pandemia wykazuje tendencję spadkową, a odporność populacji wzrasta na skutek szczepień i infekcji, spada śmiertelność i zmniejsza się presja na systemy opieki zdrowotnej” – powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na konferencji prasowej w Genewie .

Kryzys związany z pandemią Covid-19 oznaczał dosłownie lata zamykania biznesów, ograniczeń, blokad i trudności dla milionów w Tajlandii, zwłaszcza dla branży turystycznej, od której macierzysty rynek TPN Media w Pattaya w Tajlandii jest uzależniony za ponad 90 procent swojego PKB.

Tajlandia zniosła wszystkie ograniczenia związane z Covid-19 w połowie 2022 r., ale nawet teraz, jeszcze w 2023 r., wielu Tajów nadal nosi maski na twarz, a Covid był ostatnio tematem dyskusji w mediach w kwietniu po Songkran, tajski Nowy Rok przyciągnął miliony na świętowanie walkami wodnymi, koncertami, imprezami i festiwalami.

Songkran został odwołany przez trzy lata z rzędu, z wyjątkiem działań tradycyjnych i religijnych, co kosztowało tajską gospodarkę miliardy. Granice były zamknięte, pomijając kwarantanny i ograniczenia, przez zasadniczo dwa lata, dziesiątkując branżę turystyczną Tajlandii. Gdy Covid wreszcie pojawił się w lusterku wstecznym, tajska gospodarka nadal się ożywia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.