Światowa Organizacja Zdrowia kończy globalny stan zagrożenia Covid-19

Wiadomości ze świata-

Rozprzestrzenianie się COVID-19 nie jest już ogólnoświatowym zagrożeniem dla zdrowia publicznego, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia w piątek, 5 maja 2023 r. w nocy w Bangkoku w Tajlandii.

„Od ponad roku pandemia wykazuje tendencję spadkową, a odporność populacji wzrasta na skutek szczepień i infekcji, spada śmiertelność i zmniejsza się presja na systemy opieki zdrowotnej” – powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na konferencji prasowej w Genewie .

Kryzys związany z pandemią Covid-19 oznaczał dosłownie lata zamykania biznesów, ograniczeń, blokad i trudności dla milionów w Tajlandii, zwłaszcza dla branży turystycznej, od której macierzysty rynek TPN Media w Pattaya w Tajlandii jest uzależniony za ponad 90 procent swojego PKB.

Tajlandia zniosła wszystkie ograniczenia związane z Covid-19 w połowie 2022 r., ale nawet teraz, jeszcze w 2023 r., wielu Tajów nadal nosi maski na twarz, a Covid był ostatnio tematem dyskusji w mediach w kwietniu po Songkran, tajski Nowy Rok przyciągnął miliony na świętowanie walkami wodnymi, koncertami, imprezami i festiwalami.

Songkran został odwołany przez trzy lata z rzędu, z wyjątkiem działań tradycyjnych i religijnych, co kosztowało tajską gospodarkę miliardy. Granice były zamknięte, pomijając kwarantanny i ograniczenia, przez zasadniczo dwa lata, dziesiątkując branżę turystyczną Tajlandii. Gdy Covid wreszcie pojawił się w lusterku wstecznym, tajska gospodarka nadal się ożywia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.