Rząd Tajlandii rozważa podatek od wyjazdu międzynarodowego

Krajowy –

Na stronie internetowej tajskiego urzędu skarbowego uruchomiono kwestionariusz przesłuchania publicznego w celu zebrania opinii publicznej na temat rządowego podatku wyjazdowego w wysokości 1,000 bahtów.

Kwestionariusz mówi, że nowa opłata pomoże powstrzymać miejscowych przed nadmiernym wydawaniem pieniędzy na pokładzie. Rozprawa potrwa od 3 do 17 maja, a jej celem będzie ocena możliwego wpływu podatku.

Zgodnie z kwestionariuszem obywatele Tajlandii i stali rezydenci zagraniczni byliby zobowiązani do zapłaty podatku wyjazdowego w wysokości 1,000 bahtów za podróż samolotem i 500 bahtów za podróż lądową i morską. Według sondażu ma to na celu wygenerowanie dodatkowych dochodów dla rządu i powstrzymanie Tajów przed nadmiernymi wydatkami za granicą. Ma również na celu zmniejszenie deficytu handlowego kraju.

Przesłuchanie było zaskoczeniem dla wielu operatorów turystycznych w Tajlandii.

Charoen Wangananont, prezes Thai Travel Agents Association (TTAA), powiedział, że pobieranie opłat i ich zasada są nierealne i nielogiczne, ponieważ Tajlandia nigdy nie napotkała żadnych problemów związanych z deficytem handlowym w branży turystycznej, biorąc pod uwagę, że 70% całkowitego dochodu generowane jest z turystyki przyjazdowej, podczas gdy tylko 30% wydatków dotyczy turystyki wyjazdowej.

Powiedział również, że 1,000 bahtów jest zbyt drogie w obecnych warunkach ekonomicznych i może mieć duży wpływ na turystykę, potencjalnie przewyższając wszelkie dochody, jakie rząd spodziewa się wygenerować.

„Myśleliśmy, że to fałszywa wiadomość, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy ankietę, ponieważ nie jest to odpowiedni czas na takie posunięcie. Jeśli rząd naprawdę uważa, że ​​musi pobrać podatek wyjazdowy, powinien był to zrobić przed pandemią, kiedy branża turystyczna znajdowała się w trendzie wzrostowym. Stawka opłaty powinna być również bardziej odpowiednia” – powiedział Charoen.

Chotechuang Soorangura, wiceprezes TTAA, powiedział, że rząd powinien zachować przejrzystość w kwestii wydatkowania dochodów.

Zgodził się również, że stawka opłaty jest zbyt droga, na przykład Japonia ma również podatek wyjazdowy, ale wynosi on tylko 1,000 jenów na osobę, czyli około 250 bahtów.

Jeśli podatek zostanie ostatecznie wprowadzony, wpłynie to na turystykę w Tajlandii, ponieważ zmniejszy się liczba turystów wyjeżdżających, co spowoduje niezrównoważony przepływ ludzi i utrudnienia dla linii lotniczych planujących loty do Tajlandii.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/