Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: pierwsi wyborcy gromadzą się w lokalach wyborczych w Tajlandii i nie tylko 

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 1 maja 2023 r., do niedzieli, 7 maja 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajlandzcy urzędnicy poinformowali łącznie, że 25 wież tsunami w tym samym czasie uruchomiło alarm w całej Tajlandii, ale na szczęście nie było tsunami.

DDPM potwierdziło, że syreny tsunami na tych wieżach nie działają nieprawidłowo. Sygnały wysyłane do tych wież pochodziły z satelitów. Sygnały z satelitów muszą być przesyłane przez techników z podwójnym zabezpieczeniem hasłem. Nie wiadomo jednak, co poszło nie tak.

2. Ponad 10,000 5 turystów dołącza do XNUMXth Full Moon Party w tym roku na wyspie Pha Ngan.

Ponad 20,000 5 turystów dołączyło do 2023. imprezy Full Moon Party w 500 roku na wyspie Pha Ngan, która przyniosła co najmniej XNUMX milionów bahtów.

Happy Full Moon Party, która wydaje się być coraz bardziej ruchliwa z każdym miesiącem!

3. Rozprzestrzenianie się COVID-19 nie jest już ogólnoświatowym zagrożeniem dla zdrowia publicznego, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia w piątek, 5 maja 2023 r. w nocy w Bangkoku w Tajlandii.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział na konferencji prasowej w Genewie, że od ponad roku pandemia ma tendencję spadkową, a odporność populacji wzrasta na skutek szczepień i infekcji, spada śmiertelność i zmniejsza się presja na systemy opieki zdrowotnej.

4. Ciało podobne do ciała obcokrajowca znaleziono unoszące się w pobliżu wyspy Pha Ngan w Surat Thani.

Ciało jest nadal identyfikowane i nadal nie jest jasne, czy jest to cudzoziemiec.

5. Wcześni wyborcy gromadzą się w lokalach wyborczych w Tajlandii.

Właściwe wybory odbędą się w następny weekend, kiedy większość społeczeństwa będzie głosować, 14 maja. Podobnie jak w ten weekend, zakaz sprzedaży alkoholu będzie obowiązywał od 6:13 6 maja do 14:XNUMX XNUMX maja w Tajlandii, zgodnie z tajskimi przepisami wyborczymi.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.