Rekin wielorybi zauważony w zatoce Maya na Krabi

Krabi –

Ogromny rekin wielorybi został zauważony w zatoce Maya w Ao Nang na Krabi.

50-letni Winit Toh Lang, kapitan łodzi z długim ogonem, powiedział Phuket Express, że w miniony weekend podróżował z zagraniczną parą z Loh Sama Bay w kierunku zatoki Maya w Hat Nopparat Thara – Parku Narodowym Mu Ko Phi Phi .

Kiedy dotarli do Hua Laem, 500 metrów od zatoki Maya, rekin wielorybi pływał blisko łodzi przez około 10 minut. Kapitan łodzi wyłączył silnik łodzi.

Zarówno turyści, jak i kapitan łodzi byli bardzo szczęśliwi, widząc rekina wielorybiego, którego nigdy wcześniej nie widzieli.

Rekiny wielorybie są rzadko spotykane w Maya Bay.

W zeszłym roku w pobliżu wyspy na Krabi zauważono dwa rekiny wielorybie, co wzbudziło zainteresowanie mieszkańców i urzędników.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.