Rekin wielorybi zauważony w zatoce Maya na Krabi

Krabi –

Ogromny rekin wielorybi został zauważony w zatoce Maya w Ao Nang na Krabi.

50-letni Winit Toh Lang, kapitan łodzi z długim ogonem, powiedział Phuket Express, że w miniony weekend podróżował z zagraniczną parą z Loh Sama Bay w kierunku zatoki Maya w Hat Nopparat Thara – Parku Narodowym Mu Ko Phi Phi .

Kiedy dotarli do Hua Laem, 500 metrów od zatoki Maya, rekin wielorybi pływał blisko łodzi przez około 10 minut. Kapitan łodzi wyłączył silnik łodzi.

Zarówno turyści, jak i kapitan łodzi byli bardzo szczęśliwi, widząc rekina wielorybiego, którego nigdy wcześniej nie widzieli.

Rekiny wielorybie są rzadko spotykane w Maya Bay.

W zeszłym roku w pobliżu wyspy na Krabi zauważono dwa rekiny wielorybie, co wzbudziło zainteresowanie mieszkańców i urzędników.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.