Fałszywe prawo jazdy to wciąż poważny problem na Facebooku w Tajlandii

Tajlandia -

Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket nadal ostrzega przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym praw jazdy, gdzie nadal istnieje ponad 200 stron i kont na Facebooku, które oszukują ludzi.

Rzecznik Departamentu Transportu Lądowego (DLT), Saksom Akkarapan, ujawnił prasie, że przeciwko 164 stronom na Facebooku podjęto działania prawne w związku z oszustwami związanymi z internetowymi prawami jazdy. Jednak nadal działa ponad 270 takich stron i kont na Facebooku.

W poście napisano, że oferowana jest usługa legalnego prawa jazdy bez konieczności samodzielnego udawania się do Urzędu Transportu Lądowego, przystąpienia do egzaminu, testu lub jakichkolwiek wymagań kwalifikacyjnych.

Opłata wynosi od 1,000 bahtów do 6,000 bahtów. Gdy ofiary przekazywały oszustom pieniądze, podejrzani znikali lub czasami ofiara otrzymywała fałszywe prawo jazdy.

Ofiary mogą nawet stanąć przed sądem za posługiwanie się fałszywymi dokumentami i mogą zostać uwięzione od sześciu miesięcy do pięciu lat i ukarane grzywną od 10,000 100,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

W międzyczasie ci oszuści będą również musieli stanąć przed sądem za fałszowanie dokumentów.

Jeśli chodzi o osoby, które zarządzają stronami na Facebooku pod kątem oszustw związanych z prawami jazdy online, staną przed sądem za naruszenie tajlandzkiej ustawy o przestępstwach komputerowych.

Grożą im działania prawne, takie jak pozbawienie wolności do pięciu lat lub grzywna w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów lub jedno i drugie.

Aby uzyskać legalne prawo jazdy, ludzie mogą zarezerwować miejsce w kolejce za pośrednictwem aplikacji „DLT Smart Queue”.

TPN media dodaje, że codziennie usuwamy i usuwamy fałszywe posty dotyczące tych licencji w naszych grupach w mediach społecznościowych, a nasz zespół zauważył, że oszustwo jest nadal bardzo rozpowszechnione.

Nasz poprzedni reportaż:

Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket ostrzegło przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym prawa jazdy.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.