Ponad sto kilogramów martwych ryb w jeziorze Phuket

Karon –

Około 130 kilogramów martwych ryb znaleziono w jeziorze w Rawai.

Szef rybołówstwa w Phuket, Sittiphon Mueangsong, powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu dokonali inspekcji jeziora Nai Harn w Rawai po tym, jak zostali powiadomieni, że znaleziono wiele martwych ryb.

Na podstawie inspekcji urzędnicy ds. rybołówstwa stwierdzili, że na początku tego tygodnia w rejonie Rawai padał znaczny deszcz. W rezultacie deszcz zmył brud i osady do jeziora, zanieczyszczając obszar i zmniejszając dostęp tlenu dla życia morskiego.

Ponadto w tym tygodniu w Phuket panowała upalna pogoda, co spowodowało natychmiastową zmianę temperatury w jeziorze. Według Sittiphona czynniki te spowodowały znaczną śmierć ryb. Łącznie w jeziorze znaleziono około 130 kilogramów martwych ryb.

Jezioro znajduje się na terenie zamkniętym, na którym woda od dawna nie była odprowadzana do morza ani z morza. W rezultacie otwarto śluzę, aby wpuścić do jeziora wodę morską, aby w przyszłości rozrzedzić zanieczyszczenia.

Departament Rybołówstwa Phuket usunął martwe ryby z jeziora.

*******************************

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.