Ponad sto kilogramów martwych ryb w jeziorze Phuket

Karon –

Około 130 kilogramów martwych ryb znaleziono w jeziorze w Rawai.

Szef rybołówstwa w Phuket, Sittiphon Mueangsong, powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu dokonali inspekcji jeziora Nai Harn w Rawai po tym, jak zostali powiadomieni, że znaleziono wiele martwych ryb.

Na podstawie inspekcji urzędnicy ds. rybołówstwa stwierdzili, że na początku tego tygodnia w rejonie Rawai padał znaczny deszcz. W rezultacie deszcz zmył brud i osady do jeziora, zanieczyszczając obszar i zmniejszając dostęp tlenu dla życia morskiego.

Ponadto w tym tygodniu w Phuket panowała upalna pogoda, co spowodowało natychmiastową zmianę temperatury w jeziorze. Według Sittiphona czynniki te spowodowały znaczną śmierć ryb. Łącznie w jeziorze znaleziono około 130 kilogramów martwych ryb.

Jezioro znajduje się na terenie zamkniętym, na którym woda od dawna nie była odprowadzana do morza ani z morza. W rezultacie otwarto śluzę, aby wpuścić do jeziora wodę morską, aby w przyszłości rozrzedzić zanieczyszczenia.

Departament Rybołówstwa Phuket usunął martwe ryby z jeziora.

*******************************

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.