Wyspa Kradan w Trang z najlepszą plażą na świecie zostanie tymczasowo zamknięta

Trang –

Wyspa Kradan w Trang, która ma najlepszą plażę na świecie, zgodnie z głosowaniem popularnej witryny turystycznej, zostanie tymczasowo zamknięta w przyszłym miesiącu z powodu corocznej renowacji środowiska.

Park Narodowy Hat Chao Mai w Trang ogłosił zamknięcie na początku tego miesiąca. Coroczne tymczasowe zamknięcie turystyki morskiej potrwa cztery miesiące od 1 czerwcast do września 30th, 2023. Cztery wyspy na obszarze parku narodowego: Mook Island, Kradan Island, Waen Island i Chuek Island zostaną tymczasowo zamknięte.

Wyspy te zostaną ponownie otwarte 1 październikast, 2023. Zamknięcie nastąpi w celu przywrócenia środowiska i ze względu na porę monsunową na południowym zachodzie, która nie będzie odpowiednia dla turystyki morskiej.

Szef parku narodowego, Parit Narasaritkun, zaprasza zarówno Tajów, jak i zagranicznych turystów do odwiedzenia wyspy Kradan przed zamknięciem. Na wyspie znajduje się najlepsza plaża na świecie, która znajduje się w rankingu Top 100 Beaches on Earth opublikowanym przez the www.worldbeachguide.com strona internetowa. Podwodne tereny na wyspie słyną również z nurkowania.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.