Legalizacja konopi indyjskich w Tajlandii: co dalej z branżą po wyborach?

 W tym tygodniu media TPN miały taką możliwość porozmawiaj z Ianem z FRESH MEDIQ w Pattaya o przyszłości legalizacji marihuany w Tajlandii. Przedstawia swoją wyjątkową perspektywę zaangażowania w branżę medycznej marihuany i pomagania w dekryminalizacji rośliny dzięki badaniom przeprowadzonym przez jego zespół.

  1. Ian, pozbądźmy się największego pytania. Jak myślisz, gdzie zmienią się przepisy dotyczące konopi indyjskich po wyborach w Tajlandii?

Widzę, że przepisy dotyczące konopi indyjskich zmierzają w jednym z dwóch sposobów: albo wracając do kategorii narkotyków 5, jak to było wcześniej, albo kontynuując szarą strefę, tak jak jest teraz. Wydaje się, że wszystkie partie polityczne są podzielone co do tych dwóch możliwości.

  1. Jako wiodąca klinika zajmująca się medyczną marihuaną, która wspiera tajlandzkich rolników i korzysta z farm ziół w Tajlandii, w jaki sposób Tajlandia powstrzymuje duży problem nielegalnego importu i lepiej wspiera cały tajski przemysł?

Przede wszystkim powinniśmy wyjaśnić różnicę między importem a przemytem. O ile mi wiadomo, na świecie są tylko 2-3 kraje, które mogą legalnie eksportować konopie – takie jak Izrael, Holandia i być może Kanada. Jeśli inny kraj nie może legalnie eksportować, to w jaki sposób firmy w Tajlandii mogą legalnie importować? Jestem z USA i widzę dużo kalifornijskiej marihuany w Tajlandii. Zapewniam cię, że kalifornijska marihuana jest przemycana, a nie importowana, ponieważ eksport marihuany jest federalnie nielegalny w USA.

Jedynym sposobem, w jaki lokalni hodowcy z Tajlandii mogą przezwyciężyć ten problem, jest interwencja rządu polegająca na śledzeniu nasion na sprzedaż. Lokalni hodowcy z Tajlandii powinni zadeklarować swoje nasiona, a ich plony powinny być rejestrowane w celu śledzenia ilości dostaw. W ten sposób nielegalne dostawy mogłyby zostać wykryte w przypadku audytu. Tak działają obecnie farmy medycznej marihuany i tak już działa FRESH MEDIQ, ale te zasady nie są obecnie egzekwowane dla wszystkich nowych firm sprzedających konopie indyjskie.

Oto przykład z życia wzięty: farma medycznej marihuany ma kontrakt z rządem na X ilości nasion i X ilości roślin rocznie. Za każdym razem, gdy FRESH MEDIQ, sprzedawca detaliczny, zamawia marihuanę z farmy medycznej, otrzymujemy fakturę z numerami licencji farmy i dostarczoną ilością dla każdego szczepu. Następnie sprzedawca przesyła formularz § 27, który odzwierciedla ten nowy zapas zapasów konopi indyjskich. Ponieważ marihuana jest sprzedawana indywidualnie pacjentom, sprzedawca detaliczny składa formularz § 28, który odzwierciedla indywidualną sprzedaż. Te dwie formy muszą pogodzić i dopasować zapasy w każdym sklepie, aby udaremnić nielegalną marihuanę.

Te dwie formy są obecnie stosowane, ale nie są egzekwowane ani kontrolowane przez władze – dlatego nielegalna marihuana nadal pozostaje problemem na lokalnym rynku tajskim. Wdrożenie systemu śledzenia od nasion do sprzedaży i egzekwowanie go wyeliminowałoby nielegalnie importowaną lub przemycaną marihuanę w Tajlandii.

  1. Czy widzisz jakąkolwiek szansę, że Tajlandia ponownie uczyni z konopi narkotyk, jak niektórzy się boją?

Tak, myślę, że istnieje 50% prawdopodobieństwo, że marihuana powróci do piątej kategorii narkotyków.

  1. Jakie sugestie i uwagi miałbyś na temat regulacji konopi indyjskich bez nadmiernej regulacji, która zaszkodziła branży w niektórych stanach USA?

Proponuję ustawić wyższą barierę wejścia.

Ustanowienie wyższej bariery wejścia dla hodowców, hurtowników, sprzedawców detalicznych i konsumentów wyeliminowałoby nieprofesjonalnych graczy i tylko poważne organizacje działałyby w przestrzeni konopi indyjskich. W tej chwili wydaje się, że każdy, kto ma stolik na ulicy, może sprzedawać „medyczną marihuanę”. To słowo „medyczne” jest lekceważone przez placówki niemedyczne. Stanowi to zagrożenie dla konsumentów, ponieważ trudno jest odróżnić bezpieczną marihuanę od niebezpiecznej (takiej jak marihuana zanieczyszczona metalami ciężkimi i pestycydami), gdy każdy sklep twierdzi, że jest certyfikowaną przychodnią medyczną. Przepisy powinny określać wyższe standardy i bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące otwierania witryn sklepowych i uprawy konopi do celów medycznych.

  1. Czy marihuana rekreacyjna powinna być nadal dostępna i jak powinna być uregulowana?

Czuję, że jesteśmy częściowo odpowiedzialni za problemy związane z używaniem marihuany w celach rekreacyjnych w dzisiejszych czasach, ponieważ dostarczyliśmy rządowi wiele danych, które dowiodły, że marihuana nie zagraża życiu, ma minimalne skutki uboczne i jest bezpieczna w dużych dawkach. Niestety, wszystkie te dane z ostatnich 5 lat zostały wykorzystane do wsparcia usunięcia marihuany z wykazu jako narkotyku, a teraz używanie rekreacyjne jest wszędzie.

Mocno wierzę w to, aby marihuana była dostępna dla wszystkich. Konopie indyjskie mają realne korzyści zdrowotne, a pozytywny wpływ medycznej marihuany widziałem przez ostatnie 5 lat. Jednak pacjenci medyczni powinni mieć pierwszeństwo przed użytkownikami rekreacyjnymi.

W przeszłości osoby kupujące konopie indyjskie po raz pierwszy musiały zostać przebadane za pomocą kwestionariuszy medycznych i musiały podpisać dokument świadomej zgody, który wyjaśniał ryzyko i środki ostrożności związane z używaniem konopi indyjskich. Ten proces trwał około 2-3 minut w przypadku kupujących po raz pierwszy, ale po zarejestrowaniu mogli swobodnie ponownie zamówić telemedycynę w klinice lub online.

Myślę, że taki system dla użytkowników rekreacyjnych powinien być wymagany przy pierwszych zakupach w Tajlandii. Myślę, że rozporządzenie powinno wprowadzić proces kontroli lub rejestracji, który sprawdza wiek użytkowników rekreacyjnych, stan zdrowia i zrozumienie, jak bezpiecznie używać marihuany przed swobodnym zakupem marihuany w Tajlandii.

  1. Jedną z największych obaw polityków w związku z konopiami indyjskimi jest łatwość dostępu dla młodzieży. Jak można to lepiej kontrolować?

Zgadzam się, że trzymanie marihuany z dala od dzieci powinno być poważnym priorytetem. Proste kontrole tożsamości w aptekach mogłyby rozwiązać ten problem na poziomie mikro, ale myślę, że makrorozwiązaniem byłoby uregulowanie marketingu i reklamy marihuany skierowanej do młodzieży.

Nie sądzę, aby produkty spożywcze zawierające 50 mg marihuany były pakowane jak cukierki i reklamowane za pomocą kreskówek. Apteki nie powinny mieć możliwości używania postaci Disneya jako maskotek palących bongo w swoim logo. Są to błędne komunikaty brandingowe skierowane do młodzieży. Sprawia, że ​​marihuana wygląda znajomo i zabawnie dla dzieci, podczas gdy powinna być skierowana bardziej do dorosłego konsumenta.

  1. Niezwiązany bezpośrednio z konopiami indyjskimi, chociaż wielu używa waporyzatorów do palenia… czy przepisy dotyczące waporyzacji również powinny zostać przeanalizowane lub zmienione i zalegalizowane?

W rzeczywistości badania pokazują, że waporyzacja marihuany jest najzdrowszą metodą konsumpcji. Teraz jednak nie wszystkie waporyzatory są takie same. Niektóre waporyzatory wykorzystują element grzejny na bazie ołowiu lub kadmu, który może uwalniać metale ciężkie do pary, powodując ryzyko narażenia na toksyny. Co tydzień kontaktują się ze mną chińscy producenci waporyzatorów, a niskie ceny są atrakcyjne, ale wszystkie z nich to urządzenia niskiej jakości, które stanowią zagrożenie dla zdrowia naszych pacjentów, dlatego obecnie nie przechowujemy ani nie dystrybuujemy żadnych waporyzatorów.

Popieram legalizację waporyzatorów medycznych, takich jak niemieckie urządzenia STORZ & BICKEL. Tajlandia mogłaby również pójść za przykładem Izraela i wyprodukować własny waporyzator medyczny dla zatwierdzonych sprzedawców w kraju.

  1. Mamy dziesięciolecia piętna i propagandy, które słusznie przestraszyły wielu polityków i ludzi przed marihuaną. W jaki sposób rozwijający się przemysł konopny dojrzewa i zmienia to, jednocześnie odpowiadając na prawdziwe obawy?

Konopie indyjskie potrzebują więcej profesjonalnych adwokatów, którzy pomogą zmienić negatywne piętno otaczające tę branżę. Jest to jeden z powodów, dla których w FRESH MEDIQ ostatnio głośniej mówimy o konopiach indyjskich, ponieważ potrzebują one bardziej profesjonalnej reprezentacji.

Denerwuje mnie widok BBC, CNN, ABC i innych światowych sieci informacyjnych zajmujących się nielegalnymi ulicznymi sklepami z marihuaną. Tajlandia przedstawiła światu brzydką stronę konopi indyjskich z adwokatami wyglądającymi jak Bob Marley, przemawiającymi w imieniu kraju. Myślę, że konopie indyjskie mają problemy z dojrzewaniem ze względu na wygląd i wibracje, które wydziela ten rodzaj ulicznej marihuany.

Powinniśmy używać profesjonalnych organizacji do reprezentowania ruchu konopnego w Tajlandii. Myślę, że rządowa organizacja farmaceutyczna (GPO), Westland Herb Cannabis Farm i inne instytucje rządowe powinny być twarzą konopi indyjskich w Tajlandii… a nie Get High Shop na Soi Shady.

Jeśli chcemy zmienić negatywne piętno otaczające konopie indyjskie i pomóc branży konopi dojrzewać, musimy zacząć reprezentować branżę bardziej profesjonalnie. Możemy zająć się prawdziwymi obawami i lepiej informować opinię publiczną, jeśli nasi rzecznicy są odpowiednimi profesjonalistami w dziedzinie konopi Dr Nuttamon Le Men MD który zbudował podstawy tego, gdzie jesteśmy dzisiaj w konopiach indyjskich.

  1. Długoterminowo, 3-5 lat, gdzie widzisz konopie indyjskie jako branżę w Tajlandii? Czy możliwość zniesienia federalnego zakazu przez Stany Zjednoczone może pomóc?

Jeśli USA zniosą federalny zakaz używania konopi indyjskich, dynamika importu i eksportu w Tajlandii eksploduje. W USA tajska marihuana byłaby uważana za produkt egzotyczny i specjalistyczny. W Tajlandii marihuana z USA jest uważana za najwyższą jakość. Widzę, jak Stany Zjednoczone i Tajlandia odnoszą obopólne korzyści ze zniesienia federalnego zakazu używania konopi indyjskich i otwarcia drzwi dla legalnego handlu światowego.

W dłuższej perspektywie widzę Tajlandię jako lidera konopi indyjskich w całej Azji. Widzę, jak inne kraje Azji Południowo-Wschodniej konsultują się z Tajlandią w celu wprowadzenia medycznej marihuany w ich kraju. W ciągu 3-5 lat zamieszanie powinno opaść, a przemysł konopny powinien być w stanie systematycznie rosnąć i służyć jako przykład dla innych krajów, które chcą zalegalizować.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o firmie FRESH MEDIQ lub odwiedzić ją osobiście, dotknij lub kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

INFORMACJE KONTAKTOWE:

OTWARTE poniedziałek – sobota 10:00 – 7:00

 Telefon angielski: 092 971 5159

Telefon tajski: 092 471 9159

Stuknij TUTAJ, aby przejść do ich Facebooka

E-mail: [email chroniony]

MAPA TUTAJ, KLIKNIJ LUB DOTKNIJ

Skontaktuj się z nimi za pośrednictwem ich strony internetowej TUTAJ

Nasze wcześniejsze relacje na temat FRESH MEDIQ można znaleźć tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.