TAT naciska na zwiększenie kwot wizowych dla chińskich turystów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) naciska na zwiększenie kontyngentu wizowego dla chińskich turystów, ponieważ popyt ze strony Chin rośnie, a sektor odbudowuje się. Obecnie ambasada Tajlandii w Pekinie i osiem konsulatów w Chinach może wydać tylko 84,000 XNUMX wiz chińskim turystom za pośrednictwem biur podróży miesięcznie.

Regionalny dyrektor marketingu TAT na Azję Wschodnią Chuwit Sirivejkul powiedział, że gubernator TAT Yuthasak Supasorn spotka się w przyszłym tygodniu z kierownictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu omówienia tej kwestii. Chuwit dodał, że kontyngent wizowy w wysokości 84,000 1 z pewnością nie zaspokoi rosnącego popytu, ponieważ Tajlandia spodziewa się, że liczba chińskich przyjazdów wzrośnie do poziomu sprzed pandemii XNUMX miliona miesięcznie.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia w Tajlandii wylądowało 843,920 10 chińskich turystów, co stanowi 5.3% zagranicznych przyjazdów w tym okresie. Tendencja potwierdza prognozy TAT, że w tym roku przybędzie 446 miliona Chińczyków, generując 7 miliardów bahtów dochodu dla kraju. Chuwit zaznaczył, że liczba przylotów może wzrosnąć do XNUMX mln, jeśli będzie wystarczająca liczba lotów i wyższy limit wizowy.

Dyrektor regionalny TAT dodał, że od końca marca do końca października między Tajlandią a Chinami wykonają 33,843 6.13 loty z 14 mln miejsc. Nie obejmuje to dużej liczby lotów czarterowych oczekiwanych od lipca do października. Oprócz uzyskania wizy w ambasadzie lub konsulacie, chińscy turyści mogą również otrzymać wizę w dniu przyjazdu, ale jest ona droższa i pozwala na pobyt tylko 2,000 dni. Wiza w dniu przyjazdu kosztuje 1,200 bahtów, a otrzymanie wizy w ambasadzie kosztuje XNUMX bahtów.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.