Wybory parlamentarne w Tajlandii w 2023 r. przyniosły najwyższą frekwencję wyborczą w historii, złożono 168 oficjalnych skarg

Tajlandia -

Tajlandzka Komisja Wyborcza (KE) poinformowała w poniedziałek (15 maja).th), że 75.22 procent Tajów wzięło udział w głosowaniu wyborczym, co jest najwyższym rekordem w historii Tajlandii.

Jednak KE bada 168 oficjalnych skarg wyborczych.

Nasza poprzednia historia:

W sumie na głosowanie wyborcze poszło 39,293,867 52,238,594 75.22 Tajów spośród XNUMX XNUMX XNUMX Tajów posiadających prawo głosu, co stanowi XNUMX proc.

Przewodniczący KE, pan Ittiphon Boonprakong, powiedział tajskiej prasie. „Liczba wyborców jest najwyższa w historii siedmiu wyborów parlamentarnych w przeszłości. W 2019 roku liczba głosujących wyniosła średnio 74.87 proc. Wysoka liczba wyborców to dobry znak, że ludzie biorą udział w polityce, która nadała sens tym wyborom”.

„Jednak w sumie w związku z wyborami złożono 168 skarg. Spośród nich pięćdziesiąt dziewięć skarg dotyczy rzekomego kupowania głosów, 58 skarg dotyczy zniesławienia, a 18 skarg dotyczy domniemanych nielegalnych działań urzędników państwowych. Pozostała część skarg dotyczyła spraw różnych. Tymczasem siedem osób zostało aresztowanych za sprzedaż alkoholu w czasie obowiązywania ustawowego zakazu sprzedaży w godzinach głosowania” – wyjaśnił Ittiphon.

„W 2019 roku w wyborach wpłynęły 592 skargi, czyli znacznie więcej niż tym razem. Liczby te pokazują, że mamy dobre postępy w utrzymaniu uczciwych i bezstronnych wyborów” – dodał Ittiphon.

„Zgodnie z prawem KE musi oficjalnie ogłosić wyniki wyborów w ciągu 60 dni. Jednak w ciągu pięciu dni całkowicie sprawdzimy poprawki liczników i zbadamy wszelkie reklamacje” – zaznaczył Ittiphon.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.