Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowany Nigeryjczyk, znaleziony martwy rosyjski turysta i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 8 maja 2023 r. do niedzieli 14 maja 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Zagraniczny motocyklista wściekł się po tym, jak taksówkarz zatrąbił na niego klaksonem, zanim cudzoziemiec rzekomo pokazał środkowy palec i uderzył pięścią w taksówkę przed słynnym klubem nocnym w Kamali.

Kierowca taksówki, zidentyfikowany tylko jako pan Adisak, powiedział Phuket Express, że złożył doniesienie na policję Kamala we wtorek wieczorem (9 majath).

2. Nigeryjczyk został aresztowany w Rawai za nielegalny wjazd do Królestwa Tajlandii po tym, jak został wcześniej deportowany za przekroczenie terminu pobytu.

Policja imigracyjna ostrzegła również tajskie kobiety przed ciągłymi oszustwami związanymi z romansami w Phuket i Tajlandii. Policja nadal rozprawia się z obcokrajowcami, zwłaszcza z Nigeryjczykami zamieszanymi w oszustwo.

3. Brytyjczyk został aresztowany po tym, jak uderzył taksówkarza Tuk Tuk po tym, jak on i jego przyjaciele zderzyli się z zaparkowanym taksówkarzem w Patong na Phuket.

Policja znalazła podejrzanego, pana Paula, przed hotelem, o którym mowa, który początkowo próbował uciec przed organami ścigania, ale ostatecznie został złapany.

4. Kierowca taksówki na motocyklu został ukarany grzywną po tym, jak został przyłapany na niegrzecznym i nieprofesjonalnym zachowaniu wobec pasażera w Patong.

Motocyklista taksówkowy jest oskarżony o używanie swojego osobistego motocykla jako taksówki, prowadzenie pojazdu z nieważnym prawem jazdy, prowadzenie motocykla z nieważnym podatkiem i brak kasku. Prasertchai, podejrzany, został ukarany grzywną w sumie 2,500 bahtów.

Taksówkarz na motocyklu, który został ukarany grzywną po tym, jak został przyłapany na nieuprzejmym i nieprofesjonalnym zachowaniu wobec pasażera w Patong, usłyszał więcej zarzutów o groźby i zniesławienie, a takie zachowanie miało miejsce w przeszłości.

Tajskie sądy już go osądziły i został skazany na rok więzienia, ale otrzymał zawieszenie kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

5. Trzech rosyjskich turystów zostało uratowanych, a jeden wciąż jest zaginiony po tym, jak jeden z nich został uderzony przez falę i zmyty przez fale do morza podczas robienia selfie na Przylądku Prom Thep w Rawai.

Poszukiwania kontynuowano.

Martwe ciało mężczyzny, który według władz może należeć do rosyjskiego turysty, który zaginął po tym, jak został wrzucony do morza przez silne fale, zostało znalezione na wodach Phuket dzisiaj, 14 maja.

Chociaż tożsamość zmarłego jest obecnie oficjalnie nieznana, ratownicy sądzili, że należał on do niefortunnego rosyjskiego turysty, pana Iurii Smoiana, który zaginął po tym, jak został wyrzucony ze swojej łodzi na wody Phuket przez silne fale podczas robienia selfie.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.