Lider Pita z partii Move Forward ogłasza zwycięstwo w wyborach w Tajlandii

Tajlandia -

Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po nieoficjalnym podliczeniu głosów w wyborach powszechnych w Tajlandii opublikowanym przez Komisję Wyborczą (KE).

Zgodnie z ostatnią aktualizacją Komisji Europejskiej o godzinie 9:57 Partia Ruchu Naprzód prowadzi na liście partii, a następnie Partia Pheu Thai i Partia Bhumjaithai.

Z nieoficjalnych wyników głosowania wynika, że ​​Partia Naprzód zdobyła 14,136,838 112 400 mln głosów z listy partyjnej i XNUMX z XNUMX posłów w okręgach wyborczych.

Tymczasem Partia Pheu Thai miała 10,795,470 112 XNUMX mln głosów na listę partyjną i XNUMX miejsc w parlamencie.

W sumie na głosowanie wyborcze poszło 39,293,867 52,238,594 75.22 Tajów spośród XNUMX XNUMX XNUMX Tajów posiadających prawo głosu, co stanowi XNUMX proc.

Pita powiedział na swoim Twitterze po północy (15 maja): „Jestem gotowy na 30.th Premier Tajlandii. Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy mnie poparli. Mamy to samo marzenie, nadzieję i przekonanie, że Tajlandia musi być lepsza od zmian. Nie ma znaczenia, czy głosowaliście na mnie, ale będę waszym premierem i będę wam wszystkim służył”.

Media TPN zaznaczają jednak, że nie gwarantuje to, że pan Pita zostanie premierem, co wyjaśniamy poniżej.

Następnym krokiem jest jednak spotkanie mianowanego przez wojsko senatu i nowo wybranej Izby w celu nominacji nowego premiera, chociaż może to zająć trochę czasu i oczekuje się, że utworzą się różne koalicje, które spróbują przepuścić swojego kandydata.

Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Tajlandia wkracza w ostatnią fazę, zanim Tajowie pójdą do urn w wyborach powszechnych, w których 14 maja wybiorą posłów do parlamentu w całym kraju.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.