Partia Move Forward zajmuje wszystkie miejsca w Phuket w wyborach w Tajlandii

Phuket -

Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Nasza poprzednia historia: 

Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po nieoficjalnym podliczeniu głosów w wyborach powszechnych w Tajlandii opublikowanym przez Komisję Wyborczą (KE).

Zgodnie z ostatnią aktualizacją Komisji Wyborczej (KE) o godzinie 9:57, nieoficjalne wyniki głosowania pokazują, że Partia Ruchu Naprzód w Phuket zdobyła 92,565 XNUMX głosów z listy partyjnej i trzech z trzech posłów z okręgów wyborczych w parlamencie.

Tymczasem Partia Zjednoczonego Tajskiego Narodu kierowana przez dozorcę i byłego premiera Prayuta Chan-O-Cha miała 71,192 XNUMX głosów na listę partyjną.

W sumie 235,078 313,475 mieszkańców Phuket poszło na głosowanie wyborcze z 74.99 XNUMX uprawnionych do głosowania mieszkańców Phuket, co stanowi XNUMX procent.

Kandydatem z okręgu wyborczego Phuket 1 jest Somchart Taechatavorncharoen.

Kandydatem z okręgu wyborczego Phuket 2 jest Chalermpong Sangdee.

Kandydatem z okręgu wyborczego Phuket 3 jest Thitikan Thitipruektikun

Może ci się spodobać:

Ponad 12,000 XNUMX osób w Phuket powitało Prayuta Chan-O-Cha i jego partię, aby promować jego nadzieję na reelekcję.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.