Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: zabójstwo brytyjskiego nastolatka, wybory i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NATIONAL Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 8 maja 2023 r. do niedzieli 14 maja 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Brytyjski nastolatek został znaleziony martwy z ranami głowy w lesie w prowincji Lampang w północnej Tajlandii. Zaginęła również jego dziewczyna, która wybrała się z nim na przejażdżkę motocyklem.

Podejrzany został aresztowany i podobno przyznał się tajskiej policji do zamordowania 16-letniego brytyjsko-tajlandzkiego nastolatka, który został znaleziony martwy z ranami głowy w lesie w prowincji Lampang w północnej Tajlandii.

Zaginiona nastolatka, którą ostatnio widziano, gdy towarzyszyła zamordowanemu chłopcu z Wielkiej Brytanii/Tajlandii w spotkaniu ze starszym Tajlandczykiem, została znaleziona martwa i pochowana w lesie w Lampang w północnej Tajlandii.

Spoczywaj w pokoju ofiarom.

2. Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket nadal ostrzega przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym praw jazdy, gdzie nadal istnieje ponad 200 stron i kont na Facebooku, które oszukują ludzi.

Aby uzyskać legalne prawo jazdy, ludzie mogą zarezerwować miejsce w kolejce za pośrednictwem aplikacji „DLT Smart Queue”.

3. Tajlandia wkracza w ostatnią fazę, zanim Tajowie pójdą do urn w wyborach powszechnych, w których 14 maja wybiorą posłów do parlamentu w całym kraju.

Partia Move Forward powiedziała, że ​​ogłasza zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w Tajlandii, ale przed kolejnym premierem długa droga.

4. Tajlandia odwiedziła 446,936 2023 zagranicznych turystów w pierwszym tygodniu maja XNUMX r., co stanowi niewielki spadek ze względu na koniec długich wakacji w wielu regionach, podało Biuro Stałego Sekretarza ds. Turystyki i Sportu.

Urząd oszacował, że w maju kraj odwiedzi co najmniej 2 miliony turystów, głównie z krajów ASEAN, Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej.

5. Tajlandzkie prostytutki są optymistami, że nowy rząd po wyborach 14 maja przyjmie ustawę, która nieoficjalnie pomoże zdekryminalizować kwitnący przemysł seksualny w kraju, który zapewnia środki do życia około 300,000 XNUMX osób.

Oficjalnie rząd Tajlandii w przeszłości twierdził, że w Tajlandii nie było prostytucji, co było szeroko wyśmiewane przez krytyków i aktywistów.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.