Kandydaci z Phuket do przodu, aby przeforsować wybory na gubernatora Phuket

Phuket -

Kandydaci z Phuket do Partii Ruchu Naprzód rozpoczną pierwszy cel w swojej polityce, chcą wyborów na gubernatora Phuket zamiast normalnej selekcji przez rząd.

Nasze poprzednie historie:

Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po nieoficjalnym podliczeniu głosów w wyborach powszechnych w Tajlandii opublikowanym przez Komisję Wyborczą (KE).

Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Kandydat z okręgu wyborczego Phuket 2, pan Chalermpong Sangdee, powiedział Phuket Express. „Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy dla zmiany, będą wybory na gubernatora Phuket zamiast normalnej selekcji przez rząd. Chcemy popchnąć Phuket do dalszego rozwoju w pokoju i harmonii. Phuket to rajska wyspa będąca Perłą Andamanów.”

Kandydat z okręgu wyborczego Phuket 3 Pan Thitikan Thitipruektikun rozmawiał z Phuket Express o kontrowersyjnej kwestii konopi indyjskich, która była głównym punktem ostatnich wyborów. „Według lidera partii Move Forward, Pity Limjaroenrat, chcemy, aby konopie indyjskie powróciły do ​​bycia nielegalnym środkiem odurzającym. Ma to na celu zapobieżenie importowi/przemytowi od zagranicznych sprzedawców i innym problemom, zasadniczo pozwalając nam zacząć od zera z marihuaną i powoli wdrażać logiczne zasady. Potem będziemy stopniowo odciążać, co skupi się głównie na celach medycznych. Użytkowanie rekreacyjne będzie musiało poczekać. Zostanie to złagodzone, gdy będzie można to lepiej kontrolować”.

Phuket Express zauważa jednak, że w odniesieniu do konopi indyjskich wszystko jest możliwe, a wielu właścicieli firm, co nie dziwi, skrytykowało wszelkie plany rekryminalizacji rośliny.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.