AKTUALIZACJA: Kapitan łodzi oskarżony po tym, jak 35 turystów, głównie zagranicznych, zostało rannych w katastrofie łodzi na Phuket

Chalong –

Kapitan łodzi został oskarżony o lekkomyślne zachowanie powodujące obrażenia po tym, jak 35 osób, w tym zagraniczni turyści, zostało rannych po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w środę (17 maja).th) w pobliżu Chalong Pier z wieloma obrażeniami. Na molo w Chalong przybyło kilkanaście karetek pogotowia z pobliskiego obszaru.

W sumie 35 osób zostało rannych, w tym Rosjanie, Ukraińcy, obywatele Kazachstanu, Hongkongu, Chińczycy i Tajowie po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

Teraz aktualizacja:

Pan Adul Raluekmoon, technik z Phuket Marine Office, powiedział Phuket Express: „Po dokładnym sprawdzeniu łodzi nie znaleźliśmy żadnych usterek w silniku łodzi ani innych częściach łodzi”.

Dowódca policji prowincji Phuket, generał dywizji Sermphan Sirikong, powiedział Phuket Express: „Kapitan łodzi odniósł poważne obrażenia. Przesłuchaliśmy 19 świadków, którzy byli na łodzi. Wszyscy powiedzieli, że przed wypadkiem kapitan łodzi zachowywał się lekkomyślnie i prowadził łódź bardzo szybko”.

„Jest oskarżony o lekkomyślne zachowanie powodujące obrażenia. Karą w przypadku udowodnienia winy będzie pozbawienie wolności do trzech lat, grzywna do 60,000 XNUMX bahtów lub jedno i drugie”. — podsumował Sermphan.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.