Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: impreza Move Forward Party zajmuje wszystkie miejsca, 35 osób zostało rannych w wypadku łodzi i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 15 maja 2023 do niedzieli 21 maja 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Kandydaci z Phuket do Partii Ruchu Naprzód rozpoczną pierwszy cel w swojej polityce, chcą wyborów na gubernatora Phuket zamiast normalnej selekcji przez rząd.

Będzie to jednak długa droga do jakiejkolwiek centralnej zmiany polityki dotyczącej wyboru i nominacji gubernatorów.

2. Lokalne media doniosły, że wielu zagranicznych turystów, w większości Rosjan, zostało rannych po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

W sumie 35 osób zostało rannych, w tym Rosjanie, Ukraińcy, obywatele Kazachstanu, Hongkongu, Chińczycy i Tajowie po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

Kapitan łodzi został oskarżony o lekkomyślne zachowanie powodujące obrażenia po tym, jak 35 osób, w tym zagraniczni turyści, zostało rannych po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

Phuket Immigration odwiedził zagranicznych turystów, którzy odnieśli obrażenia w wyniku niedawnej katastrofy łodzi wycieczkowej i zaoferował pomoc w przedłużeniu wizy.

Ten incydent przykuł dużą uwagę w naszych mediach społecznościowych i ogólną dyskusję na temat bezpieczeństwa łodzi w Tajlandii.

3. Dwie osoby zostały uznane za zmarłe po tym, jak furgonetka zderzyła się z pracownikiem zakładu energetycznego, który pracował przy kablach. Zginął również pies, który spacerował w pobliżu.

Nagranie z monitoringu w pobliżu pokazuje, że kierowca pickupa stracił kontrolę nad swoim pojazdem, zanim uderzył w pracownika władz elektrycznych, drewniane drabiny i słup energetyczny.

4. Pożar zniszczył mały dom w Patong. Jedna osoba została ranna w wyniku zatrucia dymem.

Ogień nie rozprzestrzenił się na pobliskie domy i zabudowania, ale dom uległ zniszczeniu. Jedna niezidentyfikowana osoba została ranna w wyniku zatrucia dymem.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.