Move Forward Led-Coalition podpisuje protokół ustaleń w celu utworzenia rządu

Krajowy —

8-partyjnych partnerów koalicyjnych kierowanych przez partię Move Forward (MFP) oficjalnie podpisało dziś, 22 maja, memorandum o porozumieniu (MOU) z okazji utworzenia nowego rządu Tajlandii.

Podpisanie odbyło się dziś o 4:30 w Conrad Hotel w Bangkoku.

Aby symbolizować przejście od rządu wspieranego przez wojsko do rządu w pełni demokratycznego, koalicja wybrała dziś, 22 maja, co zbiega się z 9. memorandum w sprawie utworzenia nowego rządu, aby zaznaczyć nową erę, powiedział Pita Limjaroenrat, lider i kandydat na premiera MFP.

Koalicja składa się obecnie z 8 partii z 313 deputowanymi. Poniżej przedstawiono niektóre szczegóły protokołu ustaleń:

 1. Przepisz konstytucję za pośrednictwem wybranego komitetu redakcyjnego.
 2. Zapewnienie sprawiedliwości osobom, które wyraziły swoje opinie polityczne kanałami parlamentarnymi.
 3. Uchwalić ustawę o równości małżeństw, szanując przekonania osób, których religie jej nie popierają.
 4. Zreformować wojsko, policję i wymiar sprawiedliwości zgodnie z zasadami demokracji.
 5. Przejście od obowiązkowego poboru do wojska dobrowolnego.
 6. Zachęcanie do trwałych pokojowych rozwiązań wyzwań w regionie południowym poprzez wspieranie praw człowieka i szacunku w zróżnicowanym społeczeństwie, przy jednoczesnym wspieraniu współpracy między wszystkimi zaangażowanymi stronami.
 7. Wdrożenie decentralizacji władzy w zakresie misji i alokacji budżetu.
 8. Zwiększ przejrzystość i walcz z korupcją, ujawniając wszystkie niepoufne informacje rządowe we wszystkich departamentach.
 9. Ożywić gospodarkę, aby zmniejszyć nierówności, zwiększyć dochody i promować sprawiedliwy wzrost gospodarczy.
 10. Usuń bariery biurokratyczne dla przedsiębiorstw i popraw dostęp finansowy dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).
 11. Promuj sprawiedliwy handel i eliminuj praktyki monopolistyczne we wszystkich branżach, ze szczególnym uwzględnieniem sektora alkoholowego.
 12. Zreformować politykę dotyczącą posiadania ziemi, aby rozwiązać spory o ziemię, zwłaszcza dotyczące gruntów będących własnością rządu, i zapewnić korzyści bezrolnym rolnikom.
 13. Obniż ceny energii elektrycznej i usprawnij proces udzielania kontraktów na wytwarzanie energii elektrycznej.
 14. Wdrażaj budżetowanie od zera, aby zapewnić uzasadnione wydatki w każdym nowym okresie budżetowym.
 15. Stworzenie kompleksowej sieci wsparcia społecznego dla osób w każdym wieku, w oparciu o budżet kraju i siłę fiskalną.
 16. Podjęcie natychmiastowych działań w celu rozwiązania problemów narkotykowych w kraju.
 17. Ponownie uregulować marihuanę jako narkotyk i wprowadzić kary za jej niewłaściwe użycie.
 18. Wspieranie sektorów rolnego i hodowlanego poprzez obniżanie kosztów produkcji, promowanie działań rynkowych, poprawę technologii i dostępu do wody oraz zachęcanie do opracowywania produktów o wartości dodanej.
 19. Zajęcie się kwestiami związanymi z rybołówstwem poprzez niezbędne zmiany prawne, usunięcie przeszkód oraz ułatwienie renowacji i rozwoju sektora.
 20. Chronić prawa pracowników we wszystkich zawodach, zapewniając uczciwe warunki zatrudnienia i płace odpowiadające kosztom utrzymania i wzrostowi gospodarczemu.
 21. Zreformować system edukacji, aby poprawić jakość, zmniejszyć nierówności i wspierać uczenie się przez całe życie.
 22. Współpracuj regionalnie w celu zwalczania problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza.
 23. Wzmocnienie pozycji Tajlandii w ASEAN i utrzymanie wyważonego stanowiska politycznego wobec głównych mocarstw światowych.

Partie w koalicji mogą prowadzić własną politykę, ale polityka ta nie może odbiegać od powyższych ustaleń - uważa lider MFP.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.