Pora deszczowa w Tajlandii oficjalnie się rozpoczęła

Tajlandia -

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ogłosił, że tegoroczna pora deszczowa w Tajlandii oficjalnie rozpoczęła się w poniedziałek (22 maja) 2023 roku.

Przewiduje się, że opady będą niższe niż średnia w porze deszczowej, o około 5 procent mniej niż w zeszłym roku, 2022. Silniejsze ulewy spodziewane są między sierpniem a wrześniem.

Pora deszczowa w Tajlandii zakończy się w połowie października. Jednak w południowej części Tajlandii, zwłaszcza na południowo-wschodnich obszarach przybrzeżnych, deszcz będzie trwał do połowy stycznia przyszłego roku 2024.

Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed potencjalnym deszczem, fala upałów trwa.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.