109 jaj żółwi morskich znalezionych na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Na plaży w Parku Narodowym Similan znaleziono gniazdo żółwia morskiego ze 109 jajami żółwia morskiego.

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) w Phang Nga poinformowało Phuket Express, że w poniedziałek (22 maja) znaleźli ślady matki żółwia morskiego, która została znaleziona na plaży na wyspie Mueang (Si/Czwarta Wyspa).

Urzędnicy udali się na plażę, gdzie znaleźli gniazdo z zakopanymi w nim jajami żółwia morskiego. W gnieździe znaleziono łącznie 109 jaj żółwia morskiego. Jaja zostały przeniesione do pobliskiego bezpiecznego obszaru z powodu obaw o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Dziewięćdziesiąt jeden jaj żółwia morskiego znaleziono na plaży w Parku Narodowym Similan.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.