Pięciu filipińskich turystów, przewodników i kierowców uratowanych po wywróceniu się łodzi w Phangnga

Phang Nga-

Pięciu filipińskich turystów, przewodnik i kierowca zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Phang Nga.

Szef Parku Narodowego Phang Nga Bay, pan Natthawat Nuisringam, powiedział Phuket Express, że w poniedziałek po południu (22 maja) zostali powiadomieni o incydencie kilometr od Baan Sam Chong.

Przybyli na miejsce zdarzenia i zastali pięciu Filipińczyków, przewodnika i kierowcę łodzi unoszących się na morzu. Wszyscy mieli na sobie kamizelki ratunkowe. W pobliżu znaleziono wywróconą łódź. Kierowca łodzi, którego nazwisko nie zostało ujawnione przez odpowiednich urzędników, stwierdził, że przed wywróceniem się statku uderzyły w niego silne fale.

Wszystkie zaangażowane osoby zostały bezpiecznie zabrane z powrotem na ląd i nikt nie został poważnie ranny.

Ten incydent związany z łodzią nie był tak tragiczny jak ten niedawny, w którym rannych zostało 35 osób, głównie turystów zagranicznych.

W ostatnim czasie doszło również do wielu innych wypadków łodzi, które omówiliśmy tutaj:

Dwóch zagranicznych turystów i kapitan łodzi zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Krabi.

Malezyjska matka i jej sześcioletnia córka zginęły po wywróceniu się łodzi w Krabi.

Dziewięciu szwedzkich turystów przeżyło po wywróceniu się łodzi w Krabi.

Australijczyk i turysta z Birmy zostali uratowani po awarii silnika łodzi z długim ogonem w pobliżu wyspy na Krabi.

Urząd morski w Krabi wezwał około 80 łodzi z długim ogonem w Krabi, które zostały zmodyfikowane poprzez dodanie dachów po tym, jak trzy łodzie z długim ogonem wywróciły się, powodując dwie ofiary śmiertelne i wiele osób rannych w ciągu dwóch miesięcy.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.