Dziesięć osób zostało rannych po wypadku autobusu w Songkhla

FOTO: Asia Rescue

Songkhla, południe –

Dziesięć osób zostało rannych po tym, jak autobus z Bangkoku jadący do Hat Yai, wiozący 30 pasażerów, rozbił się w Songkhla.

Rattaphum Police została powiadomiona o wypadku we wtorek rano (23 maja).rd) na Asia Road w podokręgu Kamphaengphet w dystrykcie Rattaphum.

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, znaleźli autobus na poboczu drogi. W autobusie znaleziono XNUMX rannych osób. Wśród rannych była kobieta, która złamała nogę. Wszyscy zostali przewiezieni do pobliskich szpitali.

Główny kierowca autobusu (autobusy dalekobieżne w Tajlandii zazwyczaj jeżdżą z wieloma kierowcami), 49-letni Sawas Srusen, powiedział tajskim mediom: „Spałem, podczas gdy drugi kierowca prowadził autobus. Drugi kierowca powiedział mi, że próbował odebrać telefon komórkowy, który upuścił, zanim stracił kontrolę nad autobusem”.

„Autobus jechał z Bangkoku do Hat Yai w Songkhla. Do celu pozostało już tylko około 22 kilometrów” – dodał Sawas.

Nazwisko faktycznego kierowcy, który rzekomo upuścił telefon komórkowy i spowodował wypadek, nie zostało natychmiast ujawnione przez policję Rattaphum, która kontynuuje śledztwo.

Nie było również od razu jasne, czy firmie autobusowej grozi postępowanie prawne w związku z katastrofą.

***************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.