Załoga łodzi z Phuket uratowana po tym, jak utknęła na skale w Krabi

Krabi –

Łódź rybacka z Phuket utknęła na skale na środku morza po uderzeniu przez falę w Krabi.

Szef Parku Narodowego Hat Nopparat Thara Mu-Ko Phi Phi, pani Ratchanok Paenoi, powiedziała Phuket Express, że w czwartek (25 maja) zostali powiadomieni przez policję morską Krabi, że łódź rybacka wywróciła się w pobliżu wyspy Dang w rejonie Park Narodowy.

Ekipy ratownicze z parku narodowego zostały wysłane na miejsce oddalone o 600 metrów od wyspy. Łódź utknęła na masywnej skale na środku morza. Kapitan łodzi i załoga zostali bezpiecznie uratowani przez inną łódź rybacką i nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Łódź rybacka wracała do Phuket, zanim została uderzona przez fale i utknęła na skale, powiedział niezidentyfikowany kapitan.

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ostrzegł przed burzami i upałami w wielu regionach.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.