Spojrzenie na nadchodzący tydzień: Dzień Visakha Bucha jest tuż za rogiem w Tajlandii w następny weekend wraz z zakazem sprzedaży alkoholu

Tajlandia —

Tajlandia organizuje ceremonię upamiętniającą Vesak, czyli Dzień Visakha Bucha na początku przyszłego miesiąca, w której weźmie udział ponad 3,500 mnichów z 50 krajów.

Według National News Bureau of Thailand (NNT), Rada Najwyższa Sanghi Tajlandii ogłosiła, że ​​obchody Vesak odbędą się oficjalnie w dniach 1-2 czerwca 2023 r. 18. edycja wydarzenia będzie zorganizowana wspólnie przez Maha Chulalongkorn Raja Vidyalaya University, Radę Najwyższą Sanghi i rząd Tajlandii.

Wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca. Ceremonia otwarcia będzie prowadzona przez Najwyższego Patriarchę Ariyavongsagatanana, a po południu odbędą się seminaria na Uniwersytecie Maha Chulalongkorn Raja Vidyalaya. 2 czerwca buddyjscy mnisi i wielbiciele zbiorą się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych przy Ratchadamnoen Road na ceremonii prowadzonej przez przewodniczącego Tajnej Rady, generała Surayuda Chulanonta. Uczestnicy mogą również wziąć udział w modlitwach w Phutthamonthon w prowincji Nakhon Pathom.

Stały sekretarz ds. wewnętrznych Suttipong Juljarern oświadczył, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powiadomi gubernatorów w całej Tajlandii o podniesieniu flagi narodowej wraz z flagą buddyjską w celu promowania Dnia Wesak. Zachęca również tajlandzkich buddystów do udziału w działaniach przynoszących zasługi od 1 do 7 czerwca i powstrzymania się od hazardu w tym okresie.

The Pattaya News zauważa, że ​​zakaz sprzedaży alkoholu i zamknięcie lokali rozrywkowych będą egzekwowane w całym kraju, aby uszanować świętą ceremonię podczas trwania imprezy w dniu Vesak, 3 czerwca, w sobotę, przez 24 godziny od piątku wieczorem do soboty/niedzieli rano o godz. Północ.

Oznacza to, że sprzedaż alkoholu i bary będą zamknięte przez cały dzień 3 czerwca przez 24 godziny i tak, wpłynie to zarówno na piątkową, jak i sobotnią noc w następny weekend. Niektóre lokale mogą jednak zdecydować się na otwarcie przed zamknięciem w piątek, a inne po zakończeniu zamknięcia w niedzielę rano po północy w sobotę.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.