Dwie osoby aresztowane w związku z nielegalną sprzedażą broni online w Phuket

Phuket -

Dwie osoby zostały aresztowane w związku z nielegalną sprzedażą broni online w Phuket.

Cyber ​​Crime Investigation Bureau poinformowało Phuket Express 29 maja 2023 r., że w miniony weekend zespół policji Cyber ​​Guard otrzymał informację, że za pośrednictwem Facebooka sprzedawana jest nielegalna broń. Ich śledztwo ujawniło, że podejrzany znajdował się w Kathu, co doprowadziło do nalotu na dwa domy.

Policja dokonała nalotu na pierwszy dom, w którym przejęła dwa karabiny, 330 kul i różne przedmioty używane do produkcji broni. Pan Kreangkrai, lat 31, z Kalasin, został aresztowany. Jego nazwisko nie zostało ujawnione przez policję. Przyznał się policji, że część rzeczy kupił od Lazady, a kule od Facebooka. Grozi mu zarzut produkcji broni palnej i amunicji bez pozwolenia oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.

Policja dokonała nalotu na drugi dom, gdzie aresztowała mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Prasert, lat 26, z Sisaket. Na widok policji próbował uciekać, ale w końcu się poddał. Zabrano mu karabiny, kule i inne przedmioty używane do produkcji broni. Prasert przyznał się policji, że sprzedawał nielegalną broń za pośrednictwem Facebooka. Odpowie za produkcję broni palnej i amunicji na sprzedaż bez zezwolenia oraz nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.