AKTUALIZACJA: Kanadyjczyk podejrzany o ekstradycję do Tajlandii za rzekome zamordowanie Indianina w Phuket 

Phuket -

Ważny kanadyjski podejrzany został odesłany do Tajlandii po tym, jak rzekomo zamordował Kanadyjczyka – Indianina w Phuket.

Nasze poprzednie historie:

Kanadyjczyk został zastrzelony z około 10 ranami postrzałowymi na jego ciele w willi przy basenie w Phuket 4 lutegoth, 2022.

Dwóch głównych podejrzanych, którzy są poszukiwani za rzekome zabicie obywatela Indii i Kanady w willi w Phuket, uciekło już z kraju, ogłosiła wczoraj, 10 lutego Królewska Tajska Policja.

„Czerwone zawiadomienie” zostało wydane dla dwóch poszukiwanych rzekomych zagranicznych strzelców, którzy są oskarżeni o zabicie obywatela Kanady i Indii w willi w Phuket pod koniec stycznia, poinformowała 12 lutego Royal Thai Police.th, 2022.

Poszukiwany kanadyjski podejrzany, który rzekomo zabił Kanadyjczyka – Hindusa w Phuket w związku z rzekomą przestępczością zorganizowaną i sporami gangów, zginął w katastrofie lotniczej w Ontario w ostatni weekend, ale po raz pierwszy został zgłoszony prasie we wtorek, 3 maja 2022 r.

Teraz aktualizacja:

Centralne Biuro Śledcze (CIB) donosi, że sąd Alberta w Kanadzie zdecydował o odesłaniu podejrzanego, pana Matthew Dupre, z powrotem do Tajlandii w celu podjęcia działań prawnych. Oni i oficerowie Królewskich Tajskich Sił Powietrznych udali się do Vancouver w Kanadzie, aby zabrać podejrzanego, pana Matthew Dupre. Samolot przybył do bazy sił powietrznych na międzynarodowym lotnisku Don Mueang w Tajlandii w niedzielę wieczorem (28 maja).th).

Lotnisko zabezpieczało ponad 100 tajlandzkich i kanadyjskich oficerów. Podczas transportu z lotniska do komisariatu ponad stu policjantów również ściśle zabezpieczało trasę, w obawie przed możliwym zagrożeniem życia pana Dupre, aby uniemożliwić mu składanie zeznań.

Pan Dupre jest ważnym podejrzanym z czerwonym zawiadomieniem Interpolu. Jest byłym żołnierzem zaangażowanym w transnarodową przestępczość zorganizowaną, który według informacji policji zaangażowanych w jego sprawę popełnił przestępstwa w wielu krajach na całym świecie. Był „zabójcą kontraktowym” lub rewolwerowcem, który był wynajmowany przez wiele organizacji przestępczych do różnych działań, mówi policja.

Jego zeznania mają kluczowe znaczenie dla złapania „większej ryby” zamieszanej w morderstwo związane z gangami, które miało miejsce na początku 2022 r.

Więcej informacji na temat tej sprawy można znaleźć w naszych połączonych artykułach we wcześniejszej części tej historii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.