AKTUALIZACJA: Australijczykowi grozi kilka zarzutów prawnych po incydencie drogowym w Phuket

Wichit, Phuket –

Australijskiemu kierowcy postawiono dwa zarzuty prawne po incydencie drogowym, w którym zniszczył boczne lusterko minivana w Wichit, Mueang Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Kierowca minivana, pan Monnapan Makarapan, powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (29 maja) złożył doniesienie na policję w Chalongth). Powiedział policji, że miał miejsce incydent drogowy z jego minivanem i sedanem, którego kierowcą był obcokrajowiec.

Teraz aktualizacja:

Kierowca minivana, pan Monnapan, powiedział policji, że sedan prowadzony przez obcokrajowca natychmiast skręcił przed jego minivanem i nagle zahamował. Minivan prowadzony przez pana Monnapana prawie zderzył się z sedanem.

Następnie minivan i sedan zatrzymały się na czerwonym świetle. Monnapan wysiadł ze swojego pojazdu i podszedł do sedana, aby zapytać kierowcę, dlaczego jechał tak nieostrożnie, ale kierowca sedana rzekomo próbował w niego uderzyć.

Monnapan wrócił do swojego minivana i ruszył, gdy światło zmieniło się na zielone. Jednak obaj kierowcy nadal nękali się nawzajem, a Monnapan nieustannie trąbił klaksonem, a następnie oba pojazdy zatrzymały się na poboczu, zanim cudzoziemiec uderzył i rozbił boczne lusterko minivana, a następnie uciekł.

Szef policji w Wichit, pułkownik Chatree Chookaew, powiedział Phuket Express we wtorek (30 maja)th), że obcokrajowiec na filmie jest zidentyfikowany jako Australijczyk (policja nie podała jego nazwiska ani wieku). Został wezwany na komisariat policji, ale jego przyjaciel z Dubaju, który był z nim podczas incydentu, uciekł w obawie przed konsekwencjami prawnymi.

Australijczykowi postawiono dwa zarzuty niszczenia cudzej własności i grożenia innym. Australijczyk został zwolniony za kaucją. Jednak 31 maja brst policja skieruje sprawę do sądu rejonowego.

Australijczyk podobno przyznał, że był zły po tym, jak kierowca minivana wielokrotnie trąbił klaksonem, ścigając go. Australijczyk stwierdził również, że jego zdaniem pierwszym agresorem był kierowca minivana, który wysiadł z pojazdu, by stawić czoła obcokrajowcowi.

========

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.