Liderzy przemysłu konopnego w Tajlandii mówią nowemu rządowi, aby nie umieszczał ponownie marihuany jako narkotyku

Sieć Cannabis Future Network w Tajlandii wezwała trzy partie sojuszu, a mianowicie Partię Ruchu Naprzód, Partię Pheu Thai i Partię Pracachart, do powstrzymania się od przywracania marihuany jako środka odurzającego. Sieć, powołując się na badania przeprowadzone przez Ad-Hoc Committee on Systematic Hemp and Cannabis Resolution, argumentowała, że ​​takie posunięcie przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego i mogłoby doprowadzić do dodatkowych problemów.

Wyrażając zaniepokojenie w tej sprawie, lider Cannabis Future Network, Prasitchai Nunual, powiedział, że komisja ad hoc została powołana przed wyborami w celu zbadania usunięcia konopi z listy narkotyków i zbadania systematycznego stosowania tej rośliny. Zauważył, że w skład komitetu weszli nie tylko eksperci, ale także przedstawiciele różnych partii politycznych, z których wszyscy podpisali program roboczy 22 maja.

Prasitchai uznał zamiar stron, aby zrewidować swoje stanowisko w sprawie konopi indyjskich, w tym przywrócenia jej statusu narkotyku, za sprzeczny. Twierdził, że zmiana porządku obrad wydawała się motywowana interesem stron, a nie dobrem narodu, a ponadto nie była oparta na istniejących dowodach.

Uznając prawo stron do ponownego rozważenia swoich stanowisk w świetle wcześniejszych badań komisji, Prasitchai podkreślił, że takie decyzje powinny opierać się na ustaleniach komisji, a nie na opinii publicznej czy osobistych korzyściach politycznych. Ostrzegł również, że zmiana polityki dotyczącej konopi indyjskich wyłącznie w oparciu o nastroje społeczne może prowadzić do niezamierzonych konsekwencji.

Poprzedni to komunikat prasowy z Thai National News Bureau

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/