Czerwiec 2023 to kolejny pracowity miesiąc pełen festiwali i wydarzeń

KOMUNIKAT PRASOWY:

Obchody Dnia Visakha Bucha, słynny festiwal Phi Ta Khon Loei, niesamowita wielka wyprzedaż w Tajlandii 2023, międzyregionalne targi turystyczne, wiele maratonów / półmaratonów i wiele innych wydarzeń w tym miesiącu.

Wraz z licznymi wydarzeniami i festiwalami odbywającymi się w Tajlandii – w tym Bun Luang i Phi Ta Khon Festival 2023 w Loei, Amazing Thailand Grande Sale 2023 w sześciu miejscach w całym kraju oraz wieloma różnymi maratonami i półmaratonami, czerwiec 2023 r. obserwuje jedną z najważniejszych buddyjskich dat, jest to dzień Visakha Bucha 3 czerwca.

Dzień Visakha Bucza
Odbywający się co roku w pełnię księżyca szóstego miesiąca księżycowego dzień Visakha Bucha świętuje narodziny, oświecenie i śmierć Buddy. W tym dniu buddyści udają się do świątyni, aby czcić i wspominać nauki oraz społeczne i duchowe wartości Buddy, a także odprawiać ceremonie zdobywania zasług i przy świecach. Obejmuje to wieczorną procesję ze świecami Wien Tien, podczas której wielbiciele buddyjscy trzymają w dłoniach zapalone świece i trzykrotnie okrążają świątynię, przedstawiając jednego Buddę, dwa jego nauki i trzy razy mnichów.

Oto niektóre z obchodów Dnia Visakha Bucha, które odbędą się w całym kraju:

Dzień Sukhothai „Wien Tien Ta Khan” Visakha Bucha 2023
2-3 czerwca 2023, Wat Chang Lom, Park Historyczny Sukhothai, Sukhothai

Połączenia „Wien Tien Ta Khan” procesja ze świecami odbędzie się o godz. 19.00 czerwca. Słowo „Ta Khan” odnosi się do tradycyjnej glinianej lampy, unikalnej dla starożytnego miasta Sukhothai. 2 czerwca odbędzie się pokaz Khon na temat Ramajany oraz seria przedstawień Sukhothai College of Dramatic Arts. 3 czerwca odbędą się przedstawienia teatralne z królewskimi dramatami oraz zajęcia z obserwowania gwiazd. Podczas dwudniowej imprezy będzie można również kupić lokalną żywność i towary.

Dzień Mae Hong Son Visakha Bucha 2023
2-4 czerwca 2023, szkoła Ban Chong Kham i Wat Phra That Doi Kongmu, Mae Hong Son

Lokalnie znany jako Nataya Heng-sattha Gingala Nom Bucha Visakhaburamee, wydarzenie to jest tradycyjną ceremonią przyznawania zasług, odbywającą się co roku w Mae Hong Son w dniu Vesakha Bucha. Wydarzenie znalazło się wśród 16 wyróżniających się festiwali z całej Tajlandii wskazanych przez Ministerstwo Kultury do promocji na arenie międzynarodowej. Zgodnie z tym prowincja Mae Hong Son podnosi rangę wydarzenia dzięki jeszcze bardziej spektakularnemu tańcowi ptaków Gingala Lanna, w którym bierze udział co najmniej 200 tancerzy ptaków Gingala, wraz z procesjami ptaków Gingala z dziewięciu grup etnicznych w Mae Hong Son, a także z innych prowincji północnej Tajlandii . Istnieją również konkursy i wystawy tańca ptaków Gingala. W centrum wydarzenia obchody Dnia Visakha Bucha w Wat Phra That Doi Kongmu w dniu 3 czerwca będą składały się z porannej jałmużny dla mnichów buddyjskich, modlitw i medytacji oraz Wien Tien procesja ze świecami.

Dzień Nakhon Phanom Visakha Bucha 2023
3 czerwca 2023, Wat Phra That Phanom, Nakhon Phanom

Kluczowym elementem obchodów Dnia Visakha Bucha w Nakhon Phanom jest „Tip Khao” lub ceremonia przyrządzania ryżu Madhupayas (mleczno-ryżowy pudding z miodem) – rytuał obserwowany w wielu lokalnych społecznościach w całej Tajlandii w dniu Visakha Bucha. W Wat Phra That Phanom mnisi buddyjscy będą śpiewać podczas ceremonii robienia ryżu, a po zakończeniu ceremonii ryż zostanie podzielony między mieszkańców na szczęście i zdrowie.

Dzień Kanchanaburi Visakha Bucha 2023
3 czerwca 2023, Wat Tha Khanun, Kanchanaburi

Wat Tha Khanun posiada Wien Tien procesja ze świecami trzy razy w roku w Dniu Makha Bucha, Dniu Visakha Bucha i Dniu Asahna Bucha. W te dni świątynia umieszcza tysiące zapalonych lampionów lub „Pang Prathip” tworzyć listy lub obrazy poświęcone Buddzie.

Jedyna na świecie ceremonia Wien Tien na wodzie nad jeziorem Phayao
3-5 czerwca 2023, Wat Tilok Aram, Phayao

Połączenia Wien Tien lub procesja ze świecami na wodzie w Wat Tilok Aram odbywa się trzy razy w roku w buddyjskie święta Makha Bucha, Visakha Bucha i Asahna Bucha. Tutaj Wien Tien gdzie wyznawcy buddyzmu trzymają w dłoniach zapalone świece i trzykrotnie okrążają świątynię, odbywa się na wodzie, co czyni ją jedynym miejscem na świecie, w którym odbywa się ta ceremonia. To dlatego, że Wat Tilok Aram została zbudowana na wodzie, na wyspie pośrodku jeziora Phayao. W dniu Visakha Bucha 2023 w ceremonii weźmie udział 50 łodzi, które trzykrotnie okrążą Wat Tilok Aram.

Dzień Kalasin Visakha Bucha 2023
3-7 czerwca 2023, Phrathat Yakhu, dystrykt Kamalasai, Kalasin

Odbywa się to w charakterystycznym dla prowincji Phrathat Yakhu chedi. Działania obejmują paradę uwielbienia i ceremonię w wykonaniu ponad 2,290 tancerzy z Kalasin College of Dramatic Arts, występy świetlne i dźwiękowe oraz ponad 1,600 tradycyjnych flag Isan lub „thung” i tradycyjne Praewa i ubrania Isan na wystawie w ramach obchodów.

Inne wydarzenia i festiwale
Oto lista – posortowana według daty wydarzenia – wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i innych, które odbywają się w Tajlandii w czerwcu oprócz obchodów Dnia Visakha Bucha.

Festiwal Roi Et Bun Bung Fai 2023
27 maja – 4 czerwca 2023 r., Dystrykt Suwannaphum, Roi Et

Ten ekscytujący i pełen akcji coroczny festiwal trwa w Roi Et do czerwca, podczas którego domowe rakiety są wystrzeliwane w niebo w zapierającym dech w piersiach i hałaśliwym spektaklu, którego nie można przegapić.

Niesamowite kulinarne miasto Tajlandii
31 maja – 2 czerwca 2023 r., Bangkok
9-11 czerwca 2023 r., Khon Kaen
16-18 czerwca 2023, Phuket
23-25 ​​czerwca 2023, Chanthaburi

Projekt „Amazing Thailand Culinary City” ma na celu dalszy rozwój i promocję Tajlandii jako światowej klasy destynacji turystyki gastronomicznej. Podczas gdy wystawa w Bangkoku stanowi centralną scenę dla profesjonalistów z branży turystyki gastronomicznej, trzy inne imprezy w Khon Kaen, Phuket i Chanthaburi mają na celu zaprezentowanie kulinarnych doświadczeń z danego regionu.

Międzyregionalne Targi Turystyczne
1-4 czerwca 2023 r., Narodowe Centrum Kongresowe Królowej Sirikit, Bangkok
23-25 ​​czerwca 2023 r., Centrum Handlowe UD Town, Udon Thani

Wydarzenie, organizowane pod hasłem „Podróż przez Tajlandię, doświadczaj nieograniczonych korzyści”, ma na celu zachęcenie do podróżowania między regionami. Program będzie zawierał promocje i specjalne oferty zakwaterowania, atrakcji, biur podróży oraz innych produktów i usług turystycznych w całym kraju, a także warsztaty dla majsterkowiczów na temat lokalnej mądrości z pięciu regionów Tajlandii.

Niesamowite wrażenia z festiwalu filmowego
2-4 czerwca 2023 r., Wisdom Valley, dystrykt Bang Lamung, Chon Buri

Zorganizowany po raz pierwszy Amazing Film Festival Experience będzie wyświetlał filmy na gigantycznych ekranach plenerowych w czterech różnych ustawieniach – nad jeziorem, w stylu teatru plenerowego, kina pionowego i teatru leśnego. Przez trzy dni imprezy odbędą się występy muzyczne na żywo z udziałem tajskich artystów.

Niesamowity Phuket Plus Surf Fest 2023
2-4 czerwca 2023, Kamala Beach, Phuket
16-18 czerwca 2023, Patong Beach, Phuket
23-25 ​​czerwca 2023, Surin Beach, Phuket

The Amazing Phuket Plus Surf Fest 2023 ma na celu promowanie słynnych miejsc do surfowania w Tajlandii na światowej scenie i przyciągnięcie większej liczby turystów sportowych do królestwa. Oprócz zawodów surfingowych wydarzenie obejmie również jedzenie, muzykę i inne zajęcia rekreacyjne i wyznacza początek sezonu surfingowego w Tajlandii.

Run Fun Fruit na Chanthaburi 2023
3 czerwca 2023 r., Organizacja Administracji Prowincji Chanthaburi, Chanthaburi

Run Fun Fruit At Chanthaburi 2023 będzie odzwierciedlać atmosferę sadów owocowych, z których słynie prowincja Chanthaburi, i obejmuje 10-kilometrowy minimaraton i 5-kilometrowy Fun Run.

Krabi Music Coffee & Craft # 2
3, 4, 10, 11 czerwca 2023 r., nabrzeże miasta Krabi i Khao Khanap Nam, Krabi

Krabi Music Coffee & Craft #2 oferuje różne smaki i rodzaje kawy, którymi można delektować się w przyjaznej i malowniczej scenerii, wraz z towarzyszącą muzyką oraz pracami plastycznymi i rękodzielniczymi do spróbowania w godzinach 11.00:18.00-XNUMX:XNUMX. każdego dnia.

Niesamowity tajski smak @ Rayong
3-5 czerwca 2023 r., Rayong

Wydarzenie Amazing Thai Taste@Rayong jest jednym z trzech podobnych wydarzeń organizowanych w celu promowania wizerunku kuchni tajskiej, jednej z tajlandzkich fundacji miękkiej siły 5F. Pozostałe to Amazing Thai Taste@Chiang Mai, które odbędą się w lipcu i Amazing Thai Taste@Udon w sierpniu.

Duma w Bangkoku 2023
4 czerwca 2023 r., skrzyżowanie Pathumwan do skrzyżowania Ratchaprasong, Bangkok

Wydarzenie przyjazne dla wszystkich płci iw każdym wieku będzie udekorowane najdłuższą tęczową flagą w Tajlandii, reprezentującą równość społeczności LGBTQ+, a po raz pierwszy odbędzie się Pride Stage celebrująca różnorodność płci przed centralnym światem w godzinach 14.00:20.00-XNUMX:XNUMX.

Nocny Bieg Chumphon 2023
4 czerwca 2023 r., Chumphon City Pillar Shrine, Chumphon

Chumphon Night Run 2023 obejmuje 12-kilometrowy minimaraton i 5.1-kilometrowy bieg dla zabawy, z linią startu i mety na Paramindramakha Road przed Chumphon City Pillar Shrine. Atmosferę imprezy uświetnią dekoracyjne oświetlenie, zajęcia z bodypaintingu oraz muzyka w wykonaniu lokalnych artystów.

Festiwal Geoparków i Skamieniałości 2023
8-10 czerwca 2023 r., Centralny Korat, Nakhon Ratchasima

Świętując ogłoszenie narodowego geoparku Khorat i światowego geoparku Khorat UNECSO, wydarzenie obejmuje kreatywny konkurs na strój oraz konkursy dotyczące tworzenia zabawek ze „skamieniałej krainy Isan”, najlepszego jedzenia z obszaru ochrony przyrody geoparku, najlepszych pomysłów na geopark go zielone produkty społecznościowe i inne tematy związane z paliwami kopalnymi.

Suphan Buri Music Craft & Festiwal Sztuki Ludowej 2023
9-13 czerwca 2023, Wat Pa Lelai, Suphan Buri

Suphan buri szczyci się tym, że jest kreatywnym miastem muzycznym, będąc źródłem pięciu gatunków muzycznych w stylu tajskim, w tym starej tajskiej piosenki, tajskiej piosenki ludowej, tajskiej piosenki country, nowoczesnej tajskiej piosenki ludowej i tajskiej pop-rockowej piosenki smyczkowej. W ten sposób festiwal prezentuje tę wyjątkowość prowincji za pomocą występów muzycznych wszystkich gatunków muzycznych w stylu tajskim, występów kulturalnych, wykładów akademickich, „Wai Khru” ceremonia, targ sztuki, targi prezentujące produkty kultury z 25 prowincji w centralnej i wschodniej Tajlandii oraz etniczna parada kulturalna. Wydarzenie obejmuje również działania mające na celu oddanie czci czcigodnemu wizerunkowi Luang Pho To z prowincji Suphan Buri oraz jałmużnę dla mnichów.

Maraton Laguna Phuket 2023
10-11 czerwca 2023, Laguna Phuket

Wiodący maraton w Tajlandii i największe wydarzenie sportowe w Phuket, Supersports Laguna Phuket Marathon, jest certyfikowany przez Association of International Marathons and Distance Races i jest wydarzeniem kwalifikacyjnym do maratonu bostońskiego. W tym roku biegi dla dzieci na 10.5 km, 5 km i 2 km odbędą się rano 10 czerwca. Maraton i Sztafeta Maratońska oraz Półmaraton odbędą się 11 czerwca.

Bangkok Airways Półmaraton na Samui
11 czerwca 2023, Phru Chaweng, Samui, Surat Thani

Wydarzenie obejmuje półmaraton na 21 km, wyścigi na 10 km i 5 km w malowniczej scenerii wyspy Samui. Oprócz wyścigów organizowane są również różne zajęcia i wydarzenia, w tym muzyka na żywo oraz sprzedaż jedzenia i napojów.

Maraton Hua Hin 2023
11 czerwca 2023, Hua Hin, Prachuap Khiri Khan

Trzecia edycja maratonu Hua Hin, który rozpoczyna się i kończy w świątyni Khao Krailas, obejmuje maraton na 42.195 km, półmaraton na 21 km, minimaraton na 10.5 km i bieg dla zabawy na 5 km, z których wszystkie obejmują plażę na swoich trasach.

Zlot Cafe Run 2023
11 czerwca 2023, Hat Yai, Songkhla

Café Run Rally polega na dobrej zabawie i zatrzymywaniu się tak często, jak chcesz na 12-kilometrowej trasie, aby doświadczyć ekoturystyki oferowanej przez wspólnotę Baan Thung Jung w subdystrykcie Pha Thong, a także malowniczą scenerię i naturalne otoczenie.

Niesamowita wielka wyprzedaż w Tajlandii 2023
15 czerwca – 15 sierpnia 2023 r
Bangkok, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya), Songkhla (Hat Yai)

To najważniejsze coroczne wydarzenie oferuje zniżki na zakupy, jedzenie, loty i podróże oraz inne przywileje w uczestniczących sklepach i placówkach w Bangkoku, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya) i Songkhla (Hat Yai). Wydarzenie wzmacnia wizerunek Tajlandii jako jednego z sześciu najpopularniejszych miejsc zakupowych na świecie. W sześciu miastach dostępnych jest ponad 10,000 80 wspaniałych ofert, w tym rabaty na zakupy do XNUMX%.

SZCZYT Sukhothai
17-18 czerwca 2023 r., Park Narodowy Ramkhamhaeng, Sukhothai

Wyścig Peak w Sukhothai daje biegaczom szansę zdobycia Khao Luang, 1,200 metrów nad poziomem morza, najwyższego szczytu w prowincji Sukhothai. Odbywający się na trasie szlakowej wyścig obejmuje cztery kategorie, zaczynając od 1 Peak, który ma dystans wspinaczki około 3.5 km, łączną wysokość 950 metrów i całkowity dystans ponad 7 km. Kategoria 2 Peaks to dwa razy więcej, kategoria 3 Peaks trzy razy więcej, a kategoria Peak 24h to tyle razy, ile biegacz może zrobić.

Szlak Khao Prathap Chang 2023
17-18 czerwca 2023, Literacki Ogród Botaniczny Baan Chom Bueng, Ratchaburi

Wydarzenie Khao Prathap Chang Trail 2023 obejmuje dystanse 3 km, 10 km, 25 km, 35 km i 50 km, które odbędą się 18 czerwca, a także bieg na 3 km dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. dzień wcześniej 17 czerwca.

HATYAI 21 Przebudzenie w biegu
18 czerwca 2023, Hat Yai, Songkhla

Prowincja Songkhla i sektor prywatny wspólnie organizują bieg HATYAI 21 Run Awakening, aby uczynić z niego imprezę biegową światowej klasy. Wyścig rozpocznie się i zakończy przed 60th Obchody rocznicy wstąpienia Jego Królewskiej Mości na Tron Międzynarodowe Centrum Kongresowe, o łącznej długości kursu 21.1 km.

Festiwal Bun Luang i Phi Ta Khon 2023
23-25 ​​czerwca 2023, dystrykt Dan Sai, Loei

To wyjątkowe święto, znane również jako Święto Duchów, jest pełne kolorów, kultury i tradycji. Jego najbardziej znanym elementem jest wielka parada Phi Ta Khon wykonywana przez miejscowych, którzy tańczą i przybierają pozy, mając na sobie ogromne maski wykonane z rzeźbionych pni kokosowych, zwieńczone wiklinowymi parowcami z lepkiego ryżu, aby wyglądały na wyższe i bardziej groteskowe.

Działania pierwszego dnia obejmują ofiary żywnościowe dla mnichów, ceremonię przywołania duchów, ceremonię kulturalną i występy sceniczne. Drugiego dnia odbywa się oficjalna ceremonia otwarcia festiwalu przed Urzędem Okręgowym Dan Sai, przyzywanie duchów, parada Phi Ta Khon, zdobywanie zasług i wystrzeliwanie bambusowych rakiet. Trzeciego dnia odbędzie się 13 kolejnych kazań buddyjskich w świątyni Phon-Chai oraz parada kolejnych kazań buddyjskich we wszystkich wioskach dystryktu Dan Sai.

Festiwal Phuket Peranakan 2023
23-25 ​​czerwca 2023, Stare Miasto, Phuket

Międzynarodowa parada w stylu karnawału na dystansie ponad 1.2 km, z ponad 700 uczestnikami i 20 procesjami, prezentująca bogate dziedzictwo i tradycję Starego Miasta oraz historię Peranakan w Phuket. Inne występy obejmują pokaz światło i dźwięk. Lokalni mieszkańcy i goście są zachęcani do ubierania się w tradycyjne stroje Baby i/lub Kebaya.

Grand Prix Bangsaen 2023
27 czerwca – 2 lipca 2023 r. na plaży Bang Saen w Chon Buri

Bangsaen Grand Prix to kultowy wyścig mistrzostw Azji w wyścigach torowych B-Quik Thailand Super Series (TSS) z kategoriami FIA GT3, GTM, GT4, samochodów turystycznych, samochodów produkcyjnych, samochodów ekologicznych i ciężarówek. Utworzony w 2013 roku TSS obchodzi w tym roku 11th pora roku. Grand Prix Bangsaen odbywa się na sankcjonowanym przez FIA ulicznym torze o długości 3.7 km i weźmie w nim udział ponad 100 samochodów.

Prosimy pamiętać, że rejestracja na większość wydarzeń biegowych jest zamknięta, ale odwiedzający mogą cieszyć się zabawną atmosferą w każdym miejscu.

=====================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.