Move Forward Party of Thailand, aby naciskać na ustawę o równych małżeństwach

Lider Move Forward Party (MFP), Pita Limjaroenrat, zobowiązał się do popierania uchwalenia prawa dotyczącego równych małżeństw w Tajlandii, zanim kraj ten będzie gospodarzem prestiżowej imprezy WorldPride w 2028 r., w ramach działań na rzecz praw osób LGBTQ i promowania inkluzywności.

Pita ogłosił to podczas kampanii reklamowej zorganizowanej w Centrum Sztuki i Kultury w Bangkoku, gdzie miał na celu zwiększenie świadomości na temat Bangkok Pride 2023, zaplanowanej na 4 czerwca.

Podkreślając znaczenie zbliżającego się wydarzenia, lider MFP podkreślił, że nie będzie ono ograniczone do jednego dnia, ale obejmie szereg powiązanych ze sobą działań mających na celu wspieranie społecznego zrozumienia i akceptacji równości płci i wyznania. Następnie podkreślił zaangażowanie swojej partii we współpracę z administracją metropolitalną Bangkoku (BMA) przy organizacji WorldPride 2028, potwierdzając zaangażowanie Tajlandii w przyjmowanie różnorodności.

Ustawa o równych małżeństwach jest jedną z 45 propozycji włączonych do protokołu ustaleń (MoU) podpisanego niedawno przez osiem partii koalicyjnych. Porozumienie to zobowiązuje rząd MFP, który ma dopiero powstać, do nadania priorytetu przejściu tych ustaw przez parlament.

Zobowiązując się do dążenia do równego prawa małżeńskiego, MFP ma na celu zapewnienie, że pary tej samej płci mają prawne uznanie i prawa, z których korzystają pary heteroseksualne. Takie ustawodawstwo stanowiłoby kamień milowy w promowaniu praw osób LGBTQ w Tajlandii, tworząc środowisko integracji i akceptacji dla wszystkich obywateli.

Poprzednie jest komunikatem prasowym National Thai News Bureau

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/