Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed ulewnymi deszczami w całej Tajlandii

Tajlandia -

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ostrzegł przed ulewnymi deszczami w całej Tajlandii i możliwymi gwałtownymi powodziami w regionach południowych i wschodnich.

TMD stwierdza, że ​​silny monsun południowo-zachodni obejmuje Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką. Obszar niskiego ciśnienia obejmuje dolną środkową część i wschodnią część Tajlandii. Możliwe ulewne deszcze występują w dolnej części północnej, środkowej, wschodniej i południowej części Tajlandii. W niektórych obszarach mogą wystąpić gwałtowne powodzie.

Fale na Morzu Andamańskim mają wysokość do trzech metrów, a w obszarach burzowych mogą osiągać ponad trzy metry wysokości. Fale w Zatoce Tajlandzkiej mają do dwóch metrów wysokości, a w obszarach burzowych mogą mieć nawet ponad dwa metry wysokości. Małe łodzie na Morzu Andamańskim powinny pozostawać na lądzie do 4 czerwcath, 2023.

  • Północny

Możliwy deszcz, prawdopodobieństwo około 40 procent z silnym wiatrem w niektórych obszarach. Maksymalna temperatura dochodzi do 39 stopni Celsjusza.

  • Północno-wschodni

Możliwy deszcz, prawdopodobieństwo około 60 procent z silnym wiatrem w niektórych obszarach. Maksymalna temperatura dochodzi do 37 stopni Celsjusza.

  • Centralny

Możliwy deszcz, prawdopodobieństwo około 70 procent z silnym wiatrem w niektórych obszarach. Maksymalna temperatura dochodzi do 35 stopni Celsjusza.

  • Wschodni

Możliwy deszcz, prawdopodobieństwo około 80 proc z silnymi wiatrami na niektórych obszarach w Nakhon Nayok, Prachinburi, Sa Kaeo, Chachoengsao, Rayong, Chanthaburi i Chonburi (dom Pattaya). W obszarach burzowych fale przekraczają dwa metry.

  • Południowa (Zatoka Tajlandzka)

Możliwy deszcz z prawdopodobieństwem około 60 procent. W obszarach burzowych fale przekraczają dwa metry.

  • Południowe (Morze Andamańskie)

Możliwy deszcz z prawdopodobieństwem około 70 procent w Ranong, Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun. W obszarach burzowych fale przekraczają trzy metry.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.