AKTUALIZACJA: Podejrzany z Kanady zaprzecza wszystkim zarzutom po rzekomym zamordowaniu Indianina w Phuket

Tajlandia -

Podejrzany z Kanady zaprzeczył wszystkim oskarżeniom po tym, jak rzekomo zamordował Indianina w Phuket, który podobno był zaangażowanych w międzynarodową przestępczość zorganizowaną.

Nasze poprzednie historie:

Kanadyjczyk został zastrzelony z około 10 ranami postrzałowymi na jego ciele w willi przy basenie w Phuket 4 lutegoth, 2022.

Dwóch głównych podejrzanych, którzy są poszukiwani za rzekome zabicie obywatela Indii i Kanady w willi w Phuket, uciekło już z kraju, ogłosiła wczoraj, 10 lutego Królewska Tajska Policja.

„Czerwone zawiadomienie” zostało wydane dla dwóch poszukiwanych rzekomych zagranicznych strzelców, którzy są oskarżeni o zabicie obywatela Kanady i Indii w willi w Phuket pod koniec stycznia, poinformowała 12 lutego Royal Thai Police.th, 2022.

Ważny kanadyjski podejrzany został odesłany do Tajlandii po tym, jak rzekomo zamordował Kanadyjczyka – Indianina w Phuket.

Teraz aktualizacja:

W poniedziałek (29 maja) odbyła się konferencja prasowath) na czele z Komisarzem Generalnym Królewskiej Policji Tajlandii, Damrongsakiem Kittiprapasem. Generał Damrongsak powiedział, że kanadyjski podejrzany, 38-letni MATTHEW LEANDRE OVIDE DUPRE, był powiązany z „Gangiem Narodów Zjednoczonych”. gangsterzy w Kanadzie Dupre był byłym żołnierzem armii kanadyjskiej, który walczył w Afganistanie.

Jeden z podejrzanych, który rzekomo był zamieszany z panem Dupre w zabójstwo Indianina w Phuket, zginął w katastrofie małego samolotu w 2022 roku. Nie było jednak jasne, czy incydent był wypadkiem, czy morderstwem, a przyczyną katastrofy samolotu było nigdy nie została wyjaśniona pomimo dochodzenia władz.

Poszukiwany kanadyjski podejrzany, który rzekomo zabił Kanadyjczyka – Hindusa w Phuket w związku z rzekomą przestępczością zorganizowaną i sporami gangów, zginął w katastrofie lotniczej w Ontario w ostatni weekend, ale po raz pierwszy został zgłoszony prasie we wtorek, 3 maja 2022 r.

Pan Dupre zaprzeczył wszystkim oskarżeniom zawartym w nakazie aresztowania wydanym przez Sąd Prowincji Phuket w lutym ubiegłego roku za morderstwo, nielegalne posiadanie broni palnej i nielegalne noszenie broni palnej w miejscach publicznych. Utrzymuje, że jest całkowicie niewinny wszystkich zarzutów i wydawał się zrelaksowany i spokojny pomimo sytuacji, uśmiechając się do prasy i niewzruszony powagą sytuacji.

Prawie 100 policjantów, żołnierzy i sił specjalnych z jednostki Thai Hanuman chroni i pilnuje pana Dupre z obawy, że może zostać zamordowany przez rywalizujących członków gangu w odwecie za morderstwo w Phuket lub nawet jego byłych sojuszników próbujących zapobiec potencjalnemu zeznań sądowych, które obciążałyby inne zaangażowane osoby.

============================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.