Dzisiaj jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, Tajlandzka kampania koncentruje się na powstrzymaniu wapowania

Tajlandia-

Dzisiaj, 31 maja 2023 r., obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Według WHO dzień ma na celu budowanie świadomości na temat zagrożeń związanych z paleniem. W szczególności ma on na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia zdrowotne wynikające z palenia i potencjalnie niebezpieczny wpływ biernego palenia na osoby niepalące.

Tymczasem w Tajlandii Non-Smoking Campaign Foundation i Tobacco Consumption Control Network koncentrują się na wapowaniu, które według nich jest głównym i rosnącym problemem wśród młodzieży.

Dlatego hasło kampanii Światowego Dnia Bez Tytoniu 2023 w Tajlandii brzmi „E-papierosy są toksyczne, uzależniające, niebezpieczne”.

Tajlandia ma jedne z najsurowszych przepisów anty-vapingowych na świecie, zauważa TPN, chociaż wielu aktywistów i grup walczy o jego legalizację, skupiając się na tym, że jest to według nich bezpieczniejsza alternatywa niż papierosy i pomaga wielu ludziom Rzuć palenie.

Tymczasem w Bangkoku gubernator Chadchart Sittipunt powiedział 30 maja 2023 r., że uważa każdy dzień za dzień bez palenia, a jego zespół skupi się na egzekwowaniu przepisów dotyczących palenia w całej stolicy.

Tajlandia ma wiele przepisów dotyczących palenia, ale rzadko są one egzekwowane, co prowadzi do regularnych skarg osób niepalących na osoby zapalające się w miejscach publicznych, barach, restauracjach i nie tylko. Aby uzyskać więcej informacji na temat zakazu palenia w Tajlandii, kliknij lub dotknij tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=====================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.