Phuket's Crime-Free Project łapie ponad 1,000 obcokrajowców za przedłużanie wizy

BANGKOK (NNT) – Dzięki współpracy Urzędu Imigracyjnego Phuket i 1,000 dostawców zakwaterowania na wyspie wypoczynkowej, w ramach ważnego zwycięstwa dla uznanego projektu wolnego od przestępczości w Phuket, ponad 800 obcokrajowców zostało zatrzymanych za przekroczenie terminu ważności wiz.

Przedstawiciele Phuket powiedzieli, że osiągnięcie to jest wynikiem środków zapobiegających przestępczości wdrożonych przez firmy, umożliwiających im szybkie informowanie policji o wszelkich podejrzanych działaniach z udziałem zagranicznych gości.

Szef imigracji w Phuket Pol Col Thanet Sukchai powiedział, że liczba zagranicznych gości zarejestrowanych w obiektach noclegowych w Phuket w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przekroczyła liczbę zagranicznych turystów, którzy przybyli w tym samym okresie o ponad 20%. Ta znacząca rozbieżność doprowadziła do wszczęcia dochodzenia, które doprowadziło do zidentyfikowania i schwytania wielu osób przekraczających wizę.

Kluczową rolę w powodzeniu tej inicjatywy odegrało wdrożenie nowej bazy danych, która umożliwiła policji wyśledzenie niedawno zaginionego cudzoziemca. Od 1 do 25 maja policja imigracyjna przeprowadziła naloty na 1,550 wybranych miejsc na Phuket, w wyniku których aresztowano 11 osób, które przekroczyły okres ważności wizy, oraz dodatkowe cztery osoby, które wjechały do ​​Tajlandii nielegalnie.

Według Centrum Informatyki Biura Imigracyjnego, łącznie 1,050 obcokrajowców przekroczyło okres ważności wizy. Wśród nich 391 osób nie przebywało w zgłoszonych miejscach zakwaterowania, a 228 opuściło już Tajlandię. Ponadto 331 turystów złożyło wnioski o przedłużenie wiz, a 109 zmarło. Jedna osoba została zidentyfikowana jako pacjent przykuty do łóżka, a inna uzyskała obywatelstwo tajskie.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.