Partia Move Forward proponuje zerowy system budżetowania dla Tajlandii

Partia Move Forward (MFP) zaproponowała wdrożenie budżetowania od zera (ZBB) w celu zastąpienia obecnej praktyki budżetowania, argumentując, że istniejący system jest słabą odpowiedzią na potrzeby ludzi z powodu biurokratycznych przeszkód.

Budżetowanie zerowe to proces budżetowania, w którym urzędnicy państwowi co roku tworzą budżet od zera, zaczynając od zera. Ma on na celu sprostanie pilnym potrzebom i wyzwaniom poprzez zapewnienie tworzenia budżetu od podstaw. Podejście to różni się od tradycyjnych metod budżetowania, które opierają się na przyrostowych wzrostach w stosunku do poprzednich budżetów.

Dyrektor Biura Budżetowego Chalermphol Pensoot wyraził chęć omówienia ZBB z nowym rządem i trzema powiązanymi organizacjami, a mianowicie Ministerstwem Finansów, Krajową Radą Rozwoju Gospodarczego i Społecznego oraz Bankiem Tajlandii (BOT).

MFP prowadzi kampanię na platformie, która obejmuje reformę różnych agencji państwowych, takich jak wojsko i policja, oraz dążenie do decentralizacji fiskalnej w samorządach lokalnych. Reformy te mogą skutkować cięciami budżetowymi w niektórych obszarach, przy jednoczesnym zwiększeniu środków w innych, takich jak opieka społeczna dla dzieci i osób starszych.

Obecny rząd rozpoczął już opracowywanie projektu ustawy budżetowej na rok fiskalny 2024, który ma się rozpocząć 1 października. Proponowane wydatki wynoszą 3.35 bln bahtów przy deficycie 593 mld bahtów. Jednak zanim ustawa wejdzie w życie, wymagana jest zgoda parlamentu.

Chalermphol uznał możliwość opóźnienia w budżecie fiskalnym 2024, w zależności od podejścia przyjętego przez nowy rząd. Jeśli nowy rząd zdecyduje się na sformułowanie budżetu od zera, projekt ustawy może zostać przesunięty do marca następnego roku.

Poprzedni to komunikat prasowy rządu Tajlandii

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/