Move Forward Leadership rozmawia o tajskiej gospodarce z Tajską Izbą Handlową

Lider partii Move Forward, Pita Limcharoenrat, zorganizowała produktywne spotkanie z Tajską Izbą Handlową, aby zająć się kluczowymi kwestiami gospodarczymi, w tym proponowaną podwyżką płacy minimalnej i obniżeniem kosztów prowadzenia działalności.

Po ponad dwugodzinnych dyskusjach Pita i przewodniczący Izby Sanan Angubolkul wyrazili zadowolenie z twórczej i przyjemnej wymiany zdań. Partia Move Forward jest obecnie zaangażowana w dyskusje z izbą na 13 tematów, obejmujących takie obszary, jak Wschodni Korytarz Ekonomiczny, model Bio-Circular-Green Economy i gospodarka transgraniczna.

Sanan podkreślił zgodność między kilkoma politykami rządu koalicyjnego a celami izby, sprzyjając licznym możliwościom współpracy. Izba podkreśliła trzy pilne kwestie dla partii koalicyjnych: szybkie utworzenie gabinetu w celu zminimalizowania wpływu na budżet, obniżenie kosztów energii elektrycznej oraz poprawa warunków życia rolników i kondycji finansowej małych i średnich przedsiębiorstw.

Aby ułatwić współpracę, Pita i Sanan zgodzili się wyznaczyć przedstawicieli ze swoich stron. Wiceprzewodnicząca Partii Sirikanya Tansakun będzie reprezentować Ruch Naprzód, a Izbę reprezentować będzie sekretarz generalny Kitsana Vachekrilas. Pita zapewnił, że proponowana podwyżka płacy minimalnej zostanie skrupulatnie wdrożona po kompleksowych dyskusjach z odpowiednimi zainteresowanymi stronami.

Uznając znaczenie sprawiedliwości w systemie gospodarczym, Pita podkreślił potrzebę dwustronnego podejścia do wspierania zarówno pracodawców, jak i pracowników, proponując mechanizmy łagodzenia zwiększonych kosztów, takich jak ceny energii, koszty utrzymania i możliwość odliczenia podatku. Współpraca między Move Forward a Tajską Izbą Handlową umożliwi dogłębne zbadanie płacy minimalnej i kosztów prowadzenia działalności.

Poprzedni to komunikat prasowy rządu Tajlandii

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/