Phuket zostanie ogłoszony pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny

Phuket -

Phuket zostanie oficjalnie ogłoszone przez Departament Kontroli Chorób (DDC) jako pierwsza prowincja w Tajlandii wolna od wścieklizny.

Wicegubernator Phuket, Danai Sunantharod, powiedział Phuket Express, że dyrektor generalny DDC, doktor Tanet Kratsanaitawiwong, powiedział, że z powodzeniem wspiera Phuket jako pierwszą prowincję w Tajlandii wolną od wścieklizny. Nie ma ostatnich zgonów z powodu wścieklizny w prowincji po tym, jak nadal zapobiegają i kontrolują wściekliznę zarówno u zwierząt, jak iu ludzi.

W 2018 roku w Tajlandii na wściekliznę zmarło 18 osób. Jednak w ubiegłym roku liczba zgonów z powodu wścieklizny wyniosła tylko trzy osoby.

W ciągu ostatnich 15 lat nikt w Phuket nie zmarł na wściekliznę. Phuket zostanie oficjalnie ogłoszona pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny. Dzięki temu turyści będą mieli więcej pewności siebie podczas wizyty w Phuket.

========================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.